Neden Cinsel İçerikli Rüyalar Görürüz?

Görülen rüyaların bazen hepsini hatırlamayabiliriz. Hatırlanan rüyalarında çoğunu çok canlı ve unutulmadığımız rüyaların azlığı da göz önündedir. Hatırladığımız bazı rüyalar cinsel içerikli rüyalar olabilmektedir. Neden cinsel içerikli rüya görürüz? Bu soru gördüğümüz rüya sonrasında sorduğumuz ilk soru olarak karşımıza çıkmaktadır. Neyin bizi bu rüyayı görmemize sebep olduğunu araştırır dururuz. Mutlu bir ilişkiniz varsa bu soru daha çok aklınıza takılabilir. Ama bu tarz rüyalar görmek aslında oldukça normaldir. Bu rüyaları gören sadece siz değilsiniz aslında. İnsanların hepsi cinsel içerikli rüyalar görmektedir.  Uyku pozisyonuyla ilgisi olabilmektedir.

Cinsel İçerikli Rüyaların Arzulanan Kişilerle İlişkisi

Rüyanızda gördüğünüz ve cinsel olarak ilişkiye girdiğiniz bir insanı rüya dışında arzuladığınızı düşünmeyin bile. O insanı sevmesiniz, arzulamasınız bile rüyada gördüğünüzde arzuladığınız anlamını taşımamaktadır. Normal hayatta arzuladığınız bir insanı görmek nasıl normalse diğer insanları da görmek o kadar normal olacaktır. Arzulamadığınız bir insanla rüyanızda cinsel ilişkiye girmeniz aslında hayatta onla daha samimi ve yakın olma isteminizden kaynaklanıyor.

Rüyanızda gördüğünüz kişi sizin daha önceden ilişki yaşadığınız biri ise, sizin hala unutamadığınız anlamını taşıdığını göstermektedir. Yeni birlikteliğinizde yaşadığınız ilişki sizin beyniniz eski ilişkinizi nörolojik alanları uyardığı anlamını taşımaktadır. Aslında cinsel içerikli rüyalar gördüğünüzde pekte önemsememenizi öneririz. Çünkü zaman kaybedeceğiniz anlamına gelmektedir. Yapılan yeni bir araştırmaya göre, rüyalarda yaşanan bu farklılığın sebebi kişilerin uyurken farklı pozisyonlarda yatıyor olmaları. Yani, uyku pozisyonunuz gördüğünüz rüyanın içeriğinde etkili olabiliyor.

Uyku Pozisyonları Cinsel İçerikli Rüya Görmeyi Etkiler Mi?

Hong Kong’da yapılan bir araştırmaya göre uyku pozisyonları cinsel içerikli rüya görmek konusunu hakkında anket uygulaması yapmıştır. Katılımcıların %34’ü erkek kalanın %66’sı kadındır. Yan, sırt üstü, yüzüstü pozisyonlarda ne kadar sıklıkta cinsel içerikli rüya gördüğü sorulmuştur.

Uyku pozisyonlarının cinsel içerikli rüyalara etkisi hakkında yapılan araştırmada %23’ü sırt üstü, %5’i yüz üstü, %72’si yan yatarak gördüğünü belirtmiştir. Bu belirten kişilerin genellikle yattıkları pozisyonda uyandıklarını söylemişlerdir.  Yüz üstü yatan bireylerin daha çok erotik rüya gördüğü rapor edilmiştir. Rüyaların uyku pozisyonlarına göre değişiklik araştırmalara göre bir nebzede olsa kanıtlanmış olmaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın