Gebelik Belirtileri

Hamile olduğunuzu anlamanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Bunların başında şüphesiz ki adet gecikmesi gelmektedir. Bazı anne adayları ise adet döneminde çok açık renkte kanama yaşayabilirler. Normal adet süreci olmadığını gösteren bu kanama muhtemel gebelik durumunun habercisidir. Gebelik belirtileri ilk hafta da kendini gösterir. Anne adayları kendilerini genellikle hamile hissettikleri dönemde doğru tespit yapmaktadır.

Erken Dönemde Gebelik Nasıl Belirlenir?

Çok sayıda kadın hamile olup olmadığına dair ön sezgide bulunmakta ve bu sezgiler genellikle doğru çıkmaktadır. Hafta hafta gebelik belirtileri değişmektedir. Birdenbire ansızın şekilde meydana gelen duygu değişiklikleri, kendinizi normalden daha yorgun hissetmeniz, iç bulantıları, zaman zaman baş dönmeleri, aşırı duygu değişimi ve stres durumu da hamileliğin işaretleri arasında bulunmaktadır.

gebelik belirtisi

Evde Yapılan Gebelik Testleri

Kabızlık şikayeti bulunan bayanlar da genellikle hamilelik belirtilerini taşırlar. Tuvalete eskisine oranla daha çok çıkmak da gebeliğin habercileri arasında bulunmaktadır. Kan testleri ile bir günlük gebelik bile anlaşılmaktadır. Fakat evde yapılan gebelik testi bir haftadan önce yapılan gebelikleri tahmin edememektedir.

Fiziksel Değişmelerin Gebeliğe Etkisi

Göğüslerde olan hassasiyet durumu ve ağrılar da adet durumunda da gözlenebilmekte olup gebeliğin habercileri arasındadır. Bir tanesi şişmiş, hassas ve ağrıyan göğüsler bebeğin yolda olduğunun göstergesidir. Sık görülen yorgunluk hissi, halsizlik, baş dönmesi erken gebelik durumlarının belirtileri arasındadır. Yatağa daha erken girilmeye başlanır, yataktan kalkmak daha zor olmaktadır. Dış gebelik belirtileri ne zaman başlar sorusuna ilk aylarda diyebiliriz.

 

Ansızın Değişiklikler Ve Gebelik

 

Hamile bayanların yaptığı en küçük aktiviteler daha yorgun ve tükenmiş hissetmelerine neden olabilmektedir. Gebelik belirtileri ne zaman başlar sorusuna tuvalete çıkma sıklığında gözlenen artış, hiç ummadığınız bir anda gözlenen bulantılar, aşırı derecede kusmalar erken gebeliğin belirtileri arasında bulunmaktadır diyebiliriz. Bazı gebe bayanlar bulantıları sadece sabahları yaşarken bazıları hamilelik boyunca hiç yaşamamaktadır.

 

Gebeliğin Diğer Göstergeleri

 

Bir süre ayakta durduktan sonra, kuyrukta beklerken, otururken ansızın ayağa kalkınca baş dönmesi durumları da gebeliğin göstergeleri arasındadır. Kokulara karşı hassasiyet ve mide bulantıları da gebeliğin göstergeleri arasında bulunmaktadır. İştah artmaları, tiksinme, iştahsızlık, meyve ve sebzeli yiyeceklerin daha çok tüketilmesi de bu durumlara işarettir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın