Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkların Tanısı ve Tedavisi

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar dermatolojinin kapsamındadır. Cinsel yolla bulaşan hastalıklarda özellikle çok eşlik olmamak çok önemlidir. Bunun yanı sıra belirtileri ise şunlardır; özellikle genital akıntı, bölgesel kasıklardaki lenf bezlerinin şişmesi ve birtakım yaralar ile ortaya çıkabilir.

Tabi bunların değerlendirilmesinde mutlaka bir dermatoloji uzmanına başvurulmalıdır. Tespit edilen hastalığa göre de bunların tedavileri mümkündür.

Genital siğiller en sık karşılaşılan cinsel yolla bulaşan hastalıktır. Günümüzde çok eşlilik yaygınlaştığı için çok fazla görülmektedir. Bu durumda hastanın tam anlamıyla tedavisi mümkün değildir. Fakat görünen siğillerin tedavisi mümkündür. Koruma amaçlı birtakım aşıların yapılmasında fayda vardır. Genital siğiller erkeklerde görüntü dışında çok fazla bir problem teşkil etmez. Fakat kadınlarda rahim ağzı kanserine sebep olabilecek tipleri mevcuttur. Bu tiplerin tespiti ve bununla karşılaşabilecek kişilerin de aşı ile korunmasında fayda vardır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın