Göğüs Dolgusu Nedir?

Göğüs dolgusu nedir sorusu son zamanlarda okuyucularımız tarafından çok merak edildiği içini bu konu hakkında bir makale yazmayı uygun gördük. Eğer siz de merak ediyorsanız, detaylı bir bilgi alabilirsiniz.

Ameliyatsız estetik operasyonların popüler hale geldiği günümüzde,  en iyi koşullarda yararlanabileceğiniz ve pişman olmayacağınız geçici dolgulardan olan bu uygulama, bıçak altına yatmaktan çekinenler için oldukça ideal bir çözüm olmaktadır. Hyalüronik asit adı verilen bir çeşit şeker jölesinin enjekte edildiği meme, pop ve bacak gibi bölgelerde, dirilik kazandırması işlemidir.

Maliyeti kalıcı olan protezlere oranla çok daha yüksek olan bu uygulama, özellikle Amerika’da oldukça popüler hale gelmeye başlamıştır.

Göğüs Dolgusu Kimlere Göredir?

Kalıcı bir güzellik varken, neden geçici göğüs dolgusu yaptırayım diyorsanız, bu operasyonları tercih edenler hakkında bilgilenmeniz iyi olacaktır.

Göğüs dolgusu ;

  • Silikon ameliyatı yaptırmaktan korkanlar,
  • Büyük meme istemeyenler,
  • Göğüslerinde dirilik ve dolgunluk isteyenler,
  • Özel gecelerde dekolte giyinmek isteyenler,
  • Hafif bir dolgunluk tercih edenler tarafından kullanılmaktadır.

Göğüs Dolgusu

Göğüs Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Göğüs dolgusu, 12 – 15 ay arasında bir kalıcılık gösterir. Bu etki zamanla gider ve vücutta eriyen madde etkisini yitirir. Dudak dolgusunun daha gelişmiş hali olan bu madde sayesinde geçici çözümler iyi bir etki sağlar.

Göğüs Dolgusunu Kimler İçin Uygun Değildir?

Memesi çok küçük olanlar uygun olmayan ameliyatsız meme büyütme, genelde kalıcı çözüm isteyenler için tavsiye edilmez.

Dolgu ile meme büyültme operasyonuna uygun olmayan kişiler ;

  • Memesi çok küçük olanlar,
  • Kalıcı bir meme büyültme isteyenler,
  • Büyük göğüsleri olmasını isteyenler,
  • Meme kanseri sonrası protez yaptırmak isteyenlerdir.

Ameliyatsız Meme Büyültme Ücretleri

Sanılanın aksine ameliyatsız meme büyültme ücretleri protezler kadardır. Ülkemizde ilk sırada tercih edilen silikon protezler kadar maliyeti olan bu operasyon, geçici olmasına rağmen yüksek fiyatlıdır.

Dolgunun miktarına göre fiyat da artar ve en fazla 150 cc bir katkı elde edilmektedir. Yani silikon protezdeki etkiyi görmek oldukça güçtür. Emzirmeye engel olmayan bu durum, birçok açıdan biraz büyük meme deneyimlemeyi tercih edenler için ideal olabilir.

 

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın