Kaş Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

Kaş kaldırma yöntemleri

Yaşlanmanın etkileri arasında ki kırışıklıklar ve sarkmalar cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucu meydana gelmektedir. Özellikle yüzde meydana gelen sarkmalar kaşlarda ve üst göz kapaklarında sarkmalara neden olur. İlk yaşlanma belirtileri de bu bölgelerde görülür.

Kaş kaldırma yöntemleri arasında hem ameliyat hem de cerrahi işlem gerektirmeyen yöntemler bulunur. Kaş estetiği için cerrahi olarak kaş askısı yapılabilir. Ya da klasik kaş kaldırma yöntemi veya endoskopik kaş kaldırma işlemleri bu estetik için uygundur. Ameliyatsız olarak botoks ve ulterapi gibi yöntemler tercih edilebilir.

Botoksla Kaş Kaldırma Estetiği

Kişinin yüz tipine uygun kaş şekli tasarlanır ve botoks ile kaş kaldırma işlemine başlanır. Kaşların yüz ile uyumlu hale getirilmesi için kaşın yüzde olması gereken pozisyonu ayarlanır. Kişi bu sayede daha sağlıklı ve dinç görünür. Botoks ile yapılan kaş kaldırma estetiği uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Botoks ile kaş kaldırma operasyonu esnasında kaşların normal hareketini engellememek için botoks uygulaması küçük dozlarda yapılır. Ameliyatsız bir işlem olan bu operasyon 10 dakika da tamamlanır. Bu estetik operasyonda ince uçlu iğneler kullanılır ve önceden belirlenmiş noktalara enjekte edilir. Kaş kaldırmanın etkisi botoks yapıldıktan birkaç gün sonra belli olur. Bu operasyonun en önemli avantajı ciltte herhangi bir yara izine neden olmamasıdır. Botoks ile yapılan kaş kaldırma estetiğinin etkili olabilmesi için ise işlemin 4 ya da 6 ay aralığında tekrar yapılması gereklidir. Yılda 2 kez tekrarlanan botoks yeterlidir.

Ulterapi İle Kaş Kaldırma

Ultrason enerjisi ile yapılan, cildi sıkılaştırıp ve yenileyen Ultherapy HIFU yöntemi ultra skin ya da ulthera cihazları ile gerçekleştirilir. Cilt altına etki etmeyen bu lazer sistemleri oldukça güvenilirdir. Yalnızca ciltte 1 ya da 2 mm’lik derinliğe kadar etki eder. Ciltte herhangi bir yaza izi oluşturmadan cildin derinlerine kadar ulaşılabilir. Bu işlemin süresi yalnızca 10 dakikadır. Operasyondan 3 ay sonrasına kadar ulterapi yöntemi maksimum etkisini gösterir.

Kaş Askısı Yöntemi

Lokal anestezi altında yapılan kaş askısı saç çizgisinin ön sınırında açılan küçük bir delikten yapılır. Bu delikten geçirilen bir dikiş ile kaşlar istenilen pozisyonda asılır. Maalesef uzun süre kalıcı olmadığı için kaşlar bir süre sonra eski haline gelir. Yeni geliştirilen özel iplikler sayesinde kaşlar 6 ay ile 2 yıl arasında eski haline döner. Fakat bu süre sonunda tekrar yapılmalıdır.

Klasik Kaş Kaldırma Yöntemi

Şakak germe ameliyatı olarak da bilinen klasik kaş kaldırma operasyonu şakak kısmında yer alan saçlı derinin çıkarılması ve gerdirilmesi ile yapılır. Ancak bu ameliyatın en kötü tarafı saçlı deri içine yapılan dikiş hatlarının bir süre sonra genişleyerek saçsız bölgeler oluşturmasıdır. Bu sebeple klasik kaş kaldırma operasyonu günümüzde çok tercih edilmez.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın