Thulium Lazerle Leke Tedavisi

Thulium lazerle leke tedavisi 1927 nm dalga boyu ile çalışan Thulium cihazıyla yapılmaktadır. Thulium lazer teknolojisi leke dışında pek çok tedavide de kullanılmaktadır. Memnuniyet veren sonuçları sayesinde hastalar bu cihaz ile tedaviye olumlu yaklaşmaktadır. Yaygın olarak kullanılan ve medikal estetik doktorlarının da tercih ettiği bir sistemdir.

Thulium Lazerin Faydaları Nelerdir?

 • Thulium lazer ile güneş lekeleri başta olmak üzere yaşlanma ve değişen hormonlar sebebiyle vücudunda meydana gelen lekelenmeler giderilmektedir.
 • Mevsimsel olarak ortaya çıkan ve genetik yatkınlık sebebiyle oluşan çiller bu cihaz ile silik hale getirilebilir.
 • Doğuştan var olan doğum lekeleri Thulium lazer teknolojisi ile yok edilebilir.
 • Anti-aging yani yaşlanma karşıtı ve yaşlılık belirtilerini yok edici olarak kullanılabilir.
 • Akne sorunu yaşayan ve cildinde akne lekesi bulunan kişiler bu tedavi yöntemi ile tüm akne lekelerinden kurtulabilir. Ciltte pürüzsüz bir görünüm sağlar.
 • İple yüz germe ve dolgu gibi uygulamalarda, hafif kırışıklıkların giderilmesinde ve cildi toparlamada etkilidir.
 • Yanık ve deforme olmuş dokularda derin katmanlara kadar etki etmiş durumlarda tedavi edicidir. Yanık doku iyileştikten sonra bu yöntem ile kalan izler giderilebilir.
 • Ani kilo alıp verme, hamilelik, ve ergenlik gibi dönemlerde cildin elastikiyetini kaybettiği durumlarda ciltte ki çatlak görünümü azaltır ve ortadan kalkmasını sağlar.
 • Kılcal damarların genetik olarak belirgin olması durumunda yine Thulium lazer ile leke giderme yapılabilir.

Thulium Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır?

Uzman plastik cerrah muayene sonrası tedavi yöntemlerini sizlere sunar. Uygulama sırasında Thulium lazer cihazı problemli cilt alanı üzerinden geçiş yapar, iyileşmesi istenen hücre hareketleri bu sayede harekete geçer. Cilt problemlerinin durumuna göre tarama alanı, atım, dalga boyu, akım gücü gibi seçenekler belirlenir. Hastanın isteği üzerine bu işlem esnasında lokal anestezi yapılabilir. Temiz cilt üzerine uygulanan bu işlemde lokal anestezinin etki etmesi için 20 dakika kadar beklenir. Ardından cihaz ile cilt problemi üzerinden geçiş yapılır. Bu süre yaklaşık olarak 1 saate kadardır.

Thulium lazer ile cilt tedavisi cilt altında ki istenilen hücre hareketlerinin tetiklenmesi ile başlar. Güneş lekelerine neden olan, doğum lekesi, çil gibi sorunlu alanlarda hücre yenilemesi yapar. Hafif kırışıklıkların giderilmesinde ve yaşlanma karşıtı olarak iyileştirici etki gösterir. Yanık, kılcal damar görünürlüğü ve cilt çatlaklarını onarır.

Lazer İle Tedavi Kaç Seans Sürer?

Cilt probleminin çeşidine göre seans sayısı farklılık göstermektedir. Ancak ilk seanstan itibaren gözle görülür şekilde değişim hissedilmektedir. Thulium lazer 1 ay ara ile yaklaşık 3 seans tekrar etmesi lekelerin giderilmesinde etkilidir.

Thulium lazer tedavisi bir tıbbi müdahaledir. Bu nedenle medikal estetik alanında uzman olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Profesyonel olmayan ortamlarda ve güvenilir olmayan cihazlarla yapılması önerilmemektedir. Uzman doktor gözetiminde yapılması gereklidir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

1 Yorum

 1. Yekdar oral Reply

  Thulium lazer ücreti ne kadar acaba bide faydası var mı 🤔

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın