Gençlik Aşısı Nedir?

Deri altına hyalüronik asit ve amino asitlerin enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen gençlik aşısı, cildin elastin ve kolajen üretimini sağlar. Cilde genç bir görünüm kazandıran bu işlem hücreler arası boşluğu dolduran matriks oluşumunu destekler. Bu nedenle matriks aşısı ismi de verilmektedir. Cildi pürüzsüz ve esnek hale getiren bu yapı bozulursa cilt esnekliğini kaybetmeye başlar. Yaşlılık belirtileri bu cilt dokusunun yeniden yapılandırılması ile mümkündür.

Gençlik Aşısı Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

Cildin pürüzsüzlüğünü yeniden kazandırmak, elastikiyeti artırmak ve cildin matlığını gidermek için gençlik aşısı yüz, boyun ve dekolte bölgesinde tercih edilir.

Aynı zamanda kollarda, kol içlerinde, el üzerinde ve diz bölgesinde ki sarkma ve kırışıklıklarda da gençlik aşısı tedavisi uygulanmaktadır. Cilt yenileme de oldukça başarılı olan bu işlem ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemidir.

Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

Gençlik aşısını 20 yaş sonrasında ki herkes yaptırabilir. Matriks aşısı genç ciltlerde koruma etkisi yaratırken, diğer yaş gruplarında ise tedavi edici etkisi ile bilinir. Bu işlem cildin orta ve derin dermis kısmına ince iğneler ile yapılır. Öncesinde anestezik kremler sürülür ve uygulama esnasında ağrı ya da acı hissedilmez.

Gençlik aşısı tedavisi hastanın kırışıklık derinliğine göre farklılık gösterir. Bu işlem 7 ila 14 gün aralık ile 4 seans şeklinde uygulanır. İkinci günden itibaren ciltte nemlenme artar ve cilt doku tonu kaliteli hale gelir. Ancak tam etki aşı yapıldıktan 10 gün sonra görülür ve etkisi 6 ila 8 ay boyunca devam eder. Etki bittiğinde cilt eski matlığına ve kırışıklığına geri dönmez.

Tedavi sürecinde kişinin bol su içmesi, yaşamına dikkat etmesi ve düzenli beslenmesi tavsiye edilir. Çünkü sağlıklı yaşam tarzı ile tedavi daha başarılı hal almaktadır. Uzun süre kalıcı olan bu işlemin hiçbir yan etkisi yoktur. Yalnızca iğne yapılan kısımlarda hafif kızarıklık olabilir. İki saat içerisinde tüm bu etkiler yok olur.

Gençlik Aşısı Tedavisinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doktorunuz tarafından belirlenen tedavi planına uymalı ve bu süre zarfında bol su içilmeli, sigara ve alkol tüketimi mümkün olduğu kadar azaltılmalıdır. Gençlik aşısı tedavi sürecinde cilt güneşten korunmalı ve gerekli koruyucu ürünlerle ciltte bariyer oluşturulmalıdır. Doktorun önerdiği ilaçlar mutlaka düzenli şekilde kullanılmalıdır. Herhangi bir etki görüldüğünde doktora başvurulmalıdır.

Gençlik Aşısı Fiyatları Nedir?

Gençlik aşısı fiyatları kişinin kırışıklık derinliğine ve seans sayısına göre değişiklik gösterir. Anti aging etkisi yapan bu aşı hyalüronik asit cilt gençleştirmede kullanılır ve %100 saftır. Cilt altında uzun süre kalır ve cildin savunma sistemini artırır. Ciltte ki nemi, hücre yenilenmesini ve esnekliğini harekete geçirdiği kolajenler ile yapar. Uzman dermatolog cilt analizi yaparak sizin için gerekli olan tedavi planını çıkaracaktır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın