Dudak Dolgunlaştırma Doğal Yöntemler

Her kadın dolgun ve çekici dudaklara sahip olmak ister; bu nedenle dudak estetiği yaptıranların sayısı da her geçen gün artmaktadır. Dudak estetiği kolay ve ağrısız bir operasyon olduğu için sıkça tercih edilmektedir. Ancak dudak estetiği yaptıracak maddi imkanı olmayan veya operasyon geçirmek istemeyenler de dolgun ve seksi dudaklara sahip olabilirler. Peki, doğal dudak dolgunlaştırma yöntemleri nelerdir bu yazımızda bunlardan bahsedeceğiz.

Doğal Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

Yukarıda bahsettiğimiz gibi evinizin rahatlığında ve doğal yöntemlerle siz de dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yöntemleri izleyebilirsiniz.

Dudak Dolgunlaştırma Tarifleri

  • Zeytinyağı – bal: Yarım tatlı kaşığı zeytinyağı ve yarım tatlı kaşığı balı karıştırdıktan sonra temiz bir diş fırçası ile dudaklarınıza uygulayın. 10 dakika bekletip durulayın. Gün aşırı yatmadan önce bu uygulamayı tekrarlayın.

 

  • Bal – kabartma tozu: 2 çay kaşığı bal ile yarım tatlı kaşığı kabartma tozunu karıştırarak dudaklara masaj yapın. 4-5 dakika bekletilen karışımı ılık suyla durulayın. Bu masaj için de diş fırçası kullanabilirsiniz. Etkili dudak dolgunlaştırma tariflerinden birisidir.

 

 

  • Nane yağı: 2 çay kaşığı bal, 3 damla nane yağı, 2 çay kaşığı zeytinyağı ve 2 çay kaşığı esmer şekeri karıştırın. Macun kıvamındaki karışımı dudaklarınıza sürüp 3 dakika bekletir. Ardından diş fırçasıyla masaj yaparak durulayın. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Dudak Dolgunlaştırma Yolları

Dudak Dolgunlaştıran Hareketler

  • Açma – germe: Dudaklarınızı gererek iyice açın ve sonra sıkıca kapatın. Dudaklarınızı kapattıktan sonra sağa sola oynatın, kapalı dudaklarınızla “o” ve “8” şekli çizmeye çalışın.

 

  • Nefes egzersizi: Dudaklarınızı iyice gerdirin ve sonra derin bir nefes alarak yanaklarınızı iyice şişirin. Ardından dudaklarınızı büzerek mum üflermiş gibi yavaşla üfleyin.

 

 

  • Ağız egzersizi: Derin bir nefes aldıktan sonra hızlıca sesli harfleri sıralayın. Ağzınızı açıp kapatın ve yanaklarınızı şişirerek dudaklarınız kapalıyken nefesini yavaşça ittirin.

Dudak Pompalama

Dudak pompalama son günlerde oldukça popüler, bu işlemi yapmak için özel bir aparat bile var ve adı dudak pompalama aparatı olarak biliniyor. Ancak bunu alacak durumda değilseniz bir deodorant kapağıyla deneyebilirsiniz. Aparatı ya da kapağı kapalı ve hafifçe büzdüğünüz dudaklarınıza yerleştirerek emme hareketi yapıyorsunuz. Böylece dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Ancak aparatınız yoksa ve bunu kapakla yapacaksanız dikkatli olun ve dudak kenarlarınıza kan toplanmamasına özen gösterin.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın