Kışın Burun Ameliyatı Olunur Mu?

Operatör Doktor Güzel “Burun estetiği ameliyatları yaz aylarında yapılmamalı”

Operatör Doktor Recep Güzel, yaz aylarında burun estetiği dahil tüm estetik operasyonlarının verimsiz olduğunu, özellikle de yüz estetiği konusunda titiz olunmalı diye belirtti. Yaz aylarında yüze yapılan estetik operasyonları güneşe maruz kalacağı için estetik işlemleri tam anlamıyla başarılı olamayabilir. Bu sebeple estetik yaptırmak isteyenlerin kış aylarını tercih etmesini gerektiğini vurguluyor.

doktor recep güzel

Op. Dr. Recep Güzel, yaz ayları içerisinde yapılan burun estetiği dahil tüm yüz estetikleri kış aylarına yapılanla oranla verimli olmadığını söyledi. Yazın yapılan estetik operasyonlarında cilt güneşten etkilenmektedir. Özel Genesis Hospital doktorlarından Op. Dr. Recep Güzel “Kış aylarında yüze yapılan estetik operasyonların sayısı artıyor. Bu yüz operasyonları arasında göz kapağı estetiği, burun estetiği, yanak dolgusu, dudak dolgusu ve yüz gerdirme estetik işlemleri yer alıyor. Genelde hastalar estetik işlemleri yaptırmak için yaz aylarını tercih ediyorlar. Yaz aylarında dışarı çıkma ve tatile gitme durumları olduğu için estetiği bu dönemde yaptırmak istiyorlar. Fakat yüz çevresine yapılan estetikler yazın bitmesine doğru güneşin daha az yüzünüzü gösterdiği aylarda yapılması daha doğrudur. Leke tedavisi operasyonlarında cilt oldukça hassaslaşır. Bu hassaslaşma sonrasında cildin 60-90 gün arası güneşten uzak tutulması gerekiyor. Bunun yanı sıra estetik sonrası oluşan ödemler kış aylarında daha az olur. Bu sadece burun estetiği veya leke tedavisi için değil, tüm vücuda yapılan operasyonlar için geçerlidir. Vücudunuzun neresine estetik yaptırırsanız yaptırın oluşan ödem kış aylarında daha az olur. Hem de oluşan ödem yaz ayına kadar geçmiş olacaktır. Böylece tatil mevsimine öz güveniniz yerinde gireceksiniz.” dedi.

Karın estetiği, liposcution benzeri estetiklerin ardından hastalar korse tarzı şeyler giymek zorundadırlar. Yaz sıcağında bu gibi şeyleri giymek zor olacağı için bu yönden de kış aylarında estetik yaptırılmasının uygun olduğu belirtiliyor. Bütün bu sebeplerden dolayı estetik işlemlerinin kış aylarında yapılması uygundur.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

1 Yorum

  1. füsun sertgiller Reply

    ben de yarın yüzümdeki lekeler için tedavi olacaktım. bunu öğrendiğim iyi oldu.zaten kıs aylarındayız ama aklımda bulunsun.burunestetıgı hakkında arastırma yaparken gordum. tesekkrler

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın