Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir?

Burnuyla ilgili sorunu olan kişilerin yaptırdığı estetik türüdür. Eskiden estetik o kadar yaygın değildi. Ama günümüzde oldukça yaygın. Günümüzde yaygın olma sebeplerinde biri hiç şüphesiz ki kişinin istediği görünüme kavuşuyor olmasıdır. Bu durum burnuyla ilgili sorunu olan kişilerin bu sorununun bir çözümü olduğunu gösteriyor. Peki bir kişinin burnuyla ilgili ne gibi sorunu olabilir? Doğuştan bir burun rahatsızlığı olabilir. Burnunda şekil bozukluğu olabilir. Kişi bu şekil bozukluğundan kurtulmak için burun estetiğine başvurabilir. Burun kırıklığı olabilir. Veya yarık damak yarık burun sorunu yaşıyor olabilir. Burun şeklinde doğuştan itibaren bir bozukluk söz konusu olabilir ve kişi bu durumdan rahatsızlık duyuyor olabilir. Veya doğuştan gelen bir sorun yoktur kişi estetik amaçlı burun operasyonu gerçekleştirmek istiyordur. Bu aşamada da burun estetiği kullanılabilir.

Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir?

Herkes burun estetiği yaptırabilir mi? 18 yaşını dolduran bireyler burun estetiği yaptırabilir. Ama burun estetiğinin yapılması için önemli bir faktör vardır. O da cerrahi müdahaleye engel bir durum olmamasıdır. Eğer reşitseniz ve cerrahi müdahaleye engel bir durumunuz yoksa o zaman burun estetiği yaptırabilirsiniz. Burun estetiğinde cilt kalınlığı oldukça önemli bir faktördür. Çünkü ince ciltlerde hatalar dikkat çeker ama kalın ciltlerde hatalar dikkat çekmez. Genel anestezi altında yapılan uygulamalar ise 2 şekilde gerçekleşir. Açık ve kapalı olarak iki şekilde gerçekleşen bu uygulamalarda en çok tercih edilen uygulama açık olandır. Günümüzde estetik operasyonlara oldukça önem veriliyor. Sadece burun değil, burun dışında başka alanlara da estetik operasyonla müdahale edilebiliyor. Estetik operasyonlar sayesinde kişinin hem vücut kusurları kapatılıyor hem de kişi istediği görünüme kavuşabiliyor. Estetik operasyonların kişiler için önemli olma nedenini de bu oluşturuyor.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın