Burun Estetiği Ameliyatları Püf Noktaları

Burun estetiği yaptırmadan önce bilinmesi gerekenler

Başarılı bir burun estetiği operasyonunun en kritik noktası hasta ile cerrah arasındaki güven ve iyi niyet üzerine kurulan pozitif ilişkidir. Hasta doktoruna, doktor hastasına mutlaka güvenmelidir. İkinci bir önemli konu, hastanın burun ameliyatından beklentilerinin gerçekçi olmasıdır. Hasta beklentilerini açık bir şekilde ortaya koymalı, cerrah ise bu beklentilerin gerçekçi olup olmadığını değerlendirip yapabileceği değişiklikleri hastaya sunmalıdır. Bunun için ameliyat öncesinde ayrıntılı, geniş bir muayene ve planlama süreci yaşanmalıdır.

Estetik burun ameliyatları “gel seni ameliyat edeyim” veya ” geldim beni ameliyat et” denilecek operasyonlar değildir. Hasta, gerçekleşecek burun ameliyatı, ameliyat sonrası yaşayacağı süreç ve oluşabilecek muhtemel komplikasyonlar hakkında yeterli bilgiye sahip olmalıdır.

Burun estetiği sonrası burun ucunda düşme olur mu?

Burun estetiği olmak isteyen hastaların en çok merak ettikleri konulardan birisi de ameliyattan sonra burun ucunda düşme olur mu? Hastalar yıllar önce çevresinde yapılmış ve burun ucunda düşme oluşmuş kişileri görüp/duyup haklı olarak bu endişeyi taşımaktadırlar. Son yıllarda burun estetiği operasyonlarının tekniği ve felsefesi değişmiştir. Kişiye özel burnun destekleri korunarak ameliyat yapılmaktadır. Burun ucunu destekleyen yaklaşımlar sayesinde artık burun ucu düşme vakalarına çok daha az rastlanılmaktadır. Tekniğe uygun yapılan bir burun ameliyatında burun ucunda düşme şeklinde bir komplikasyon görülmemektedir.

Burun estetiği ameliyatı pahalı mıdır?

Hastaların en çok sordukları sorulardan bir tanesi de burun estetiği kaç liraya yapılır? Öncelikle her hastaya aynı ameliyat yapılmamaktadır. Burundaki deformasyonların ve ameliyatın ağırlığına göre estetik burun ameliyatlarının fiyatları değişmektedir. Belki burnunuza küçük bir işlem yapılacak haliyle fiyat düşük olacaktır. Belki de burnunuzdaki deformasyon ağır bir ameliyat gerektiriyor dolayısıyla fiyat yüksek olacaktır. Ya da estetik burun operasyonuna ilave olarak başka müdahaleler de gerekli olacaktır. Net bir fiyat bilgisi alabilmek için ayrıntılı bir burun muayenesi yaptırmanız gerekmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Bilen Cevaplasın Reply

    burun estetiği yapmaya ihtiyacım var ama hep ameliyat masasında yatmaktan korkmuşumdur bu yüzden yapamıyorum :/

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın