Ameliyatsız Ayak Bileği ve Bacak İnceltme

Uzun yıllardır kadınların en büyük estetik endişesi yaşamakta olduğu ve güzel görünüme sahip olmanın en önemli unsurlarından bir tanesi de ayak bileği ve bacaklardır. Kimi zaman oldukça kalın ayak bilekleri ve bacak kalınlığı, kadınların estetik konusunda takılmakta oldukları ve güzel görüntüyü engelleyen nedenlerden bir tanesi olarak göz önüne çıkmaktadır.

Bunların yanı sıra birçok kadın, kalın baldır ve ayak bileği nedeni ile çizme giyememe gibi durumlarla da karşılaşmaktadır. Birkaç yıl öncesine kadar kadınların estetik konusunda kaygı duymakta oldukları ayak bileği ve bacaklarda estetik, pek de mümkün değildi. Bu konuda tedavi olmanın tek yolu ise uzman kişilerin elinde uygulanan liposuction yöntemiydi. Ancak son yıllarda teknolojinin oldukça fazla gelişmiş olmasından dolayı, ultrason, radyofrekans ve lazer gibi teknolojiler sayesinde yeni tedavi yöntemleri de ortaya çıktı.

Bu konuda ortaya çıkarılan yöntemlerden bir tanesi de lazer lipoliz adı verilen ameliyatsız bacak inceltme operasyonlarıdır. Bu yöntem, çok ileri derecede ayak bileği ve bacak kalınlığından dolayı şikayetçi olan kişilere uygulanmaktadır. Dünya üzerinde birçok estetik uzmanı ve cerrahı, bu yöntemi kullanmaktadır.

Ameliyatsız bacak ve ayakbileği inceltme operasyonlarında genel olarak kullanılan yöntem ise hafif ve orta derecede kalınlığa sahip olan kadınlara odaklı bir yöntemdir. Çok kutuplu radyofrekans teknolojisine sahip olan 3DEEP RF uygulaması adı verilen uygulama sayesinde herhangi bir anestezi işlemi uygulanmamaktadır.

Cilt üzerinden gerçekleştirilen bu yöntem yaklaşık olarak hastanın durumuna göre 20 dakikalık 5-6 seans civarında yapılmaktadır. Uygulamanın bitmesinin hemen ardından ise kişi günlük yapmış olduğu faaliyetlerinde herhangi bir sorun da yaşamadan devam edebilmektedir.

Uygulamanın etkileri ise ilk seansın ardından başlayarak tüm seansların sonucunda tam olarak kendini göstermektedir. İşlem esnasında hastalar acı, ağrı ya da sancı çekmemektedir ve yaklaşık olarak her bölge için 30 dakikalık bir zaman harcanmaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın