2017 Estetik Trendleri

Her sene Fransa’da bir organizasyon düzenlenir. Bu organizasyon ile yılın estetik modası belirlenir. Fransa’nın Monaco şehrinde düzenlenen bu organizasyonun adı “Dünya Yaşlanma Karşıtı Tıp Kongresi” olarak geçer. Bu organizasyona dünyanın tüm ülkelerinden cerrahlar, hekimler, diyet uzmanları, fitness hocaları ve kozmetik işi ile uğraşan kişiler katılır. Beyin fırtınası yapılarak yılın estetik trendlerini oluşturup sunmaya çalışırlar.

Yılın estetik trendlerini belirleyen bu kongreye ülkemizden de bir plastik cerrah katılmıştır. Prof. Dr. Aylin Karabulut ülkemizden oraya gidip kendi fikirlerini oraya sunmuştur. Biz de gelecek sene popüler olacak güzelleşme yöntemlerini ona sorduk.

2017’de hangi estetik operasyonlar trend olacak?

Geçmişten bugüne kadar estetik sektörü hızla büyümektedir. 2005 Yılından itibaren olduğu gibi 2017 sezonu içinde en popüler estetik olarak göğüs estetiği olacaktır. Fakat organizasyonda fark ettiğim kadarı ile önceki yıllara nazaran bu yıl büyük göğüsler moda olmayacak. Geçen yıllarda büyük göğüs modası oldukça yaygındı ve büyük meme silikonları kullanılmaktaydı. Bu yıl içerisinde meme estetiklerinde daha küçük çapta göğüs silikonları kullanılacak diyebilirim. Bunun sebebi ise büyük görünümlü göğüsler doğal bir görüntü yaratmıyor. Tüm dünyada aynı görüş hakim. Küçük göğüsler ve naturel duran bir görünüm her toplumda ilgi çekiyor. Gelecek teknoloji ile de göğüs estetiği estetik çeşitleri içerisinde popüleritesini kaybetmeyecek gibi duruyor. Göğüs operasyonlarında artık üç boyutlu ve ameliyat öncesi bilgisayardan görme olanakları olduğu için oldukça talep artacaktır.

2017 burun estetiği trendi

Estetik operasyonlarında kullanılan cihazlarda gelişme var mı?

Sosyal ortamda sürekli aktif ve görünmesi gereken kişiler olabiliyor. Bunlar sanatçı, şarkıcı, oyuncu, sunucu vs. Bu gibi kişilerin cerrahi müdahaleler sonrasında en tez vakitte işlerine dönmesi gerekiyor. Operasyonlar sonrasında hastanın en erken vakitte iyileşebilmesi için estetik operasyonlarda kullanılan cihazlarda oldukça hızlı ilerlemeler sağlanıyor. Çok yakında birçok estetik branşında cerrahi operasyonlar sonrasında bir gün sonrasında iyileşmeler görebileceğimizi söyleyebilirim.

 

Hangi estetik ürünleri trend olacak?

Bu yıl gerçekleşen yaşlanma karşıtı kongrede plastik cerrahların kullandığı malzemelerin yenilenmesi de gündeme geldi. Cerrahların kullanabileceği yeni malzemeler de geliyor. Böylece operasyonlar daha az ağrısız gerçekleşecek diyebiliriz. Lazer epilasyondan tutun da burun estetiğine kadar birçok alanda yeni malzemeler piyasaya çıkacak.

Bayanlar için neler var?

Özel bölge (genital) estetikleri son dört yıl içerisinde en popüler estetik uygulaması olduğu gibi bu senede bayanlar için en popüler estetik uygulaması olacak gibi. Dünya genelinde genital bölgeye yapılan uygulamalarda bir artış görülüyor. Fakat ülkemizde diğer ülkelere nazaran bu kadar talep görülmüyor. Doğum sonrası sarkmalar için gelen hasta sayısı oldukça fazla.

Makyaj ürünlerinde de birçok yenilik geliyor. Artık kalıcı makyaj yapılırken kişinin cildine ve yaşına göre özel ürünler kullanılacak. Önce hasta analiz edilecek sonra hekim ona göre özel ürün seçip kullanacak. Burada hekime biraz fazla görev düşüyor.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın