Erkeklerde Sakal Ve Bıyık Ekimi

Güzellik göreceli bir kavramdır. Kişilerin güzelliğie bakımına daha önem verebilimesi için bir çok estetik güzellik merkezi kurulmıştur. Bir çok bayanla birlikte erkeklerde görünüşlerine önem vermektedirler bir çok estetik ameliyatı yapılmaktadır. Bu estetik ameliyatları ile bir çokbeğemedilkleri vücutlarındaki bölgeleri bu ameliyatlarla değişiklik yapabilirler. Yüz hatlarında kıllanma ile ilgi problem yaşan kişiler hem fazla olmasından hem hiç olmamasından şikayetçi olabiliyor erkek bireylerimiz çünkü onlarda bayanlar kadar kişisel bakımlarını önem veriyorlar. Bazı erkeklerde saç azlığı ve sakal bıyık yokluğu yada  denecek kadar az olması şikayetçi oldukları büyük konulardan birisi.

Tabi ki bu sorunu çözebilmek için saç ekim sakal bıyık ekimi için uzmanlara başvuru yapıyorlar. Erkeklerde sac bıyık ve sakalın az olmasının nedeni testesteron hormonunun az çalışıyor olmasıdır. Yada kullandıkları bir ilaçtan kaynaklı bu sıkıntıyı yaşıyor olabilirler. Eğer hormonal bir sıkıntı ise erkeklere bu testesteron hormonu takviyesi yapılarak sorun çözülebilir. Ya da bir sağlık merkezinde saç sakal ekimi yaptırılabilir uzmanlar tarafından. Ama bu saç sakal bıyık yokuğu kaza nedeni ile yok şse bu saç ekim olayı sonuç vermeyebilir.

 SAKAL EKİMİ NASIL YAPILIR

Saç ekiminde de sakal ekimindede dökülmemeye kodlanmış saç ve sakal kökleri bulunmaktadır greftler olarak ta geçer .sakal için genel olarak kulak arkasında bulunmaktadır bu kökler. Daha sonra bu kökler uzmanlar tafından sakal olmayan bölgeler belli mesafelerle yerleştirlir .yüz bölgesi hassas bir bölhge olduğu için saç ekimine göre daha dikkat edilmesi gereken bir bölgedir. Ama iyileşme sürece saç ekimine göre daha kolay olmaktadır. Yüzdeki kan dolaşımları daha hızlı olduğu için iyileşme sürecide hızlanmış olur. Ha birde sakal ektirmek için ergenlik döneminiz geçmesini beklemelisiniz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın