En Etkili Çatlak Kremi Hangisidir?

Estetik görünümü bozan çatlaklar, daha çok hamilelik sonrasında meydana gelir. Her ne kadar çatlaklar hamilelik sonrasında görülüyor olsa da düzensiz kilo alışverişleri sonucunda da çatlaklar oluşmakta. Anlaşılacağı üzere çatlaklar herhangi bir besin tüketimi sonrasında oluşmaz.

Çatlaklara neden olan vücudumuzun şeklinin ani zaman aralıkları içerisinde değişimleridir. Çatlaklar daha çok basen ve karın bölgesinde yoğun olarak bulunur. Basen bölgesinde daha fazla görülmesi ise çatlakların selülit ile karıştırılmasına sebep olmakta. Fakat karıştırılmamalıdır. Her iki problem içinde farklı tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Karıştırılan iki problem, tedavi yöntemlerini de karıştırabilir. Bu da kişiye istenmeyen talihsiz sonuçlar doğurabilir.

Hamilelik İçin En İyi Çatlak Kremi

En etkili çatlak kremi hangisi? Sorusuna tek bir cevap vermek doğru değildir. Yukarıda söylediğimiz gibi çatlakların pek çok sebebi olabiliyor. En önemli sebebi hamilelik sonrası çatlaklardır. “Lierac” adlı jel formundaki krem birçok kullanıcısı tarafından övgüyle bahsediliyor. Jelin içerisinde al kamelya özleri, sarmaşık özü ve ata kuyruğu özü bulunuyor. Jelin içinde bulunan bu özler hücre yenilenmesini sağlayıp, bağ dokusu fizyolojisini düzenliyor. Bu düzenlemeler s ise cildin esnekliğine katkıda bulunuyor. Hekiminize danıştıktan sonra bu kremi hamileliğiniz boyunca kullanabilirsiniz.  Tavsiye edilen hamileliğin 3. Ayından sonra kullanılmasıdır.

Bepanthol Çatlakları da Önlemeye Yardımcı

Bepanthol kremini duymayanınız kalmamıştır. Kendisi bir çok deri hastalığında başarılı gösterilen bir kremdir. Bepanthol krem hakkında yapılan yorumlara bakıldığında son olarak hamileliğin 4.ayından sonra kullanım sağlanılarak, çatlak oluşumunu engelliyor.Tavsiye edilen kulanım günde 2 kez karın bölgesine masaj yaparak uygulanması yönündedir. Herhangi bir koku ve paraben içermediğinden oldukça güvenilir bir kremdir.

Çatlak Oluşmadan Çatlakları Önleyen Krem

“Bonie” adlı çatlak kremi, çatlak oluşmadan çatlağın oluşumunu önlüyor. Bonie çatlak kremi, kolajen üretim sistemini etkileyip, kolajen miktarını fazla sayıda arttırıyor. Artan kolajen ise çatlakları azaltmakta fayda sağlamakta. Kremin tavsiye edilen kullanım süresi 4-6 haftadır. Kullanımın düzenlilik sağlanması başarıyı desteklediği yönünde. Ancak E vitamini içeren susam yağı gibi doğal yağlar da alternatif olabilir.

Çatlak Oluştuktan Sonra Kullanılacak Krem                                                      

Olmuş ve ölmüşe çare yok deyimini bize unutturan krem, StriVectin-SD ConcentrateForExistingStrech Marks çatlak kremidir. Bu krem dünyaca ünlü yıldız Madonna’nın kullanımı sonrasında popülaritesini arttırmıştır. StriVectin-SD oluşmuş çatlakları tedavi etmekte başarılı olduğu kadar kırışıklıklara da iyi gelmektedir. Krem kullanıldıktan 4-6 hafta sonra etkisini göstermeye başlıyor. İlk izlenim olarak görülen çatlakların renklerindeki açıklıklar. Daha sonrasında kullanımın düzenliliği ile çatlak uzunluklarında kısalmalar ve derinliklerde değişimler fark ediliyor. Krem kolajen üretimini arttırması sayesinde cildin kalınlaşmasında etki göstermekte.

En İyi Çatlak Kremi Hangisi? En iyi çatlak kremi son olarak doğanın bize sundukları ile evlerimizde yapmış olduğumuz kürlerdir. Kahve ve limon karışımını çatlaklarınıza sürerek, yüksek fiyatlı kremlere tercih edebilirsiniz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın