Memede Mastektomi Sonrası Rekonstriktif

Bayanlarda meydana gelen meme kanseri nedeniyle mastektomi geçirmesiyle birlikte vücut şeklinde bozukluklar ve cinsel fonksiyonlarının gerilemesi sebebiyle sürekli kaygı bozuklukları yaşanmaktadır. Bu nedenle kanser cerrahisini takip ederek rekonstriktif uygulamasıyla vücuttaki bozuklukların düzeltilmesine yönelik cerrahi yöntemler gün geçtikçe kanser tedavisinden sonra uygulanmaktadır. Bunların yanında birçok kadın meme kanserinden bir süre sonra belirli fonksiyonların yerine getirilememesi nedeniyle psikolojik bozukluklar yaşamaktadır. Bu gibi durumlarda psikologlara danışarak bu durumu düzeltebilirler. Ayrıca mastektomi sonrası yapılan tedavinin amacı kadınların eski görünümüne kavuşması ve kadınlara özgüven aşılamayı sağlamaktadır. Meme rekonstrüksiyonu, mastektomi ile aynı anda yapılarak görünümden hiçbir taviz verilmeden tedavi sürecini atlatabilir ve kaybettiğiniz bir şey olmadan sağlığınızı kazanabilirsiniz. Meme kanseri tedavinizden sonra plastik cerrah doktorunuzla görüşerek vücudunuzda görünüm kaybı olmayacak şekilde rekonstriktif yapılarak eski görünümünüzden hiçbir eksiklik göze çarpmayacaktır.

Rekonstriktif

Eski zamanlarda yapılan ameliyatlar sonrasında hayatının kalan kısmını tek meme ile geçirmek zorunda kalan kadınların artık psikolojik bunalımları bile yaşamadan günümüz teknolojisi ile birlikte görünümünden hiçbir şey kaybetmeden hayatını sürdürebilecek. Meme kanseri tedavisine erken başlanabilirse aynı ameliyatta tedavi ve onarım mümkün olup maalesef ileri seviyede hastalığından haberdar olan kadınlar için bu geçerli değildir. Ancak bu gibi durumlarda sonsuza dek tek meme ile dolaşmayıp sadece tedavi sonrasında ki 1-2 yıl böyle bir durumla yaşayıp sonrasında rekonstriktif uygulaması ile karşılaşıp eski görünümünüze kavuşabilirsiniz. Meme kanseri yaşayan insanların öncelikli olarak bu durumu öğrendikten sonra kesinlikle bir psikoloğa görünmesi ve ileride ki zamanlar için kendisine özgüven ve moral bulmalıdır. Meme kanseri yaşayan kadınların etrafında ki insanlar ve özellikle varsa eşi ona bu eksikliğini belirtmemeli ve ona bu yaşatışında sürekli moral vermelidir.

Tedavi Ve Onarım Bir Ameliyatta Yapılır Mı?

Meme kanserine yakalanmış olan kadınlar için belirlenen zamanlar iki döneme ayrılmaktadır. Bunlardan birisi aynı ameliyat içerisinde tedavi ve onarım diğeri ise önce tedavi belirli bir zaman sonra ise onarım olmaktadır. Eğer kanser tanısı erken konulmuş ise bu tip durumlarda olan kadınlar için aynı anda ameliyat şansı daha yüksektir. Hastalığını ileri seviyede iken öğrenen veya ışın tedavisi uygulanacak olan kadınlar için aynı anda ameliyat maalesef mevcut değildir. Kanser tedavisi görüldükten yaklaşık 1-2 yıl kadar sonra onarım ameliyatı gerçekleştirilmektedir. Meme kanserine yakalanmış olan birçok kadının akıllarında ki soru eski ve yeni görünümü arasında ki farklar olacağı herkes tarafından bilinmektedir. Ancak günümüzde kullanılan teknoloji ile görünümünden hiç bir şey kaybetmeden ve aynı anda yapılması mümkün ve mevcut olup birçok kanser tedavisi gören kadınların yüzünü güldürmektedir. Eğer sizlerde meme kanserine yakalandıysanız ve erken tanı şansına sahipseniz aynı anda meme kanseri tedavisi ve onarımı şansına sahip olabilirsiniz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın