Kış Hastalıklarından Basit ve Etkili Korunma Yöntemleri

Kışın gelmesiyle birlikte evimizde mikroplar, hastalıklar doluşmaya başlar. İlk önce kış başladığında genel olarak neler kullandığımızı daha sonra da kırgınlık olduğunda ekstra olarak neler kullandığımızı anlatalım.

Polen ve bal karışımı

Her gün bir tatlı kaşığı yenilmelidir. Polende çok fazla vitamin ve mineral var. Ayrıca da içinde B kompleksi bulunuyor. Yani kışın depresyona girerseniz sinir sisteminiz destekleyecektir. O yüzden günlük kullanıma çok uygundur. Bununla beraber tadı çoğu kişi tarafından pek sevilmez.

Balık yağı

Balık yağı beyin fonksiyonları üzerinde çok etkilidir ve kalp-damar sağlığı açısından çok değerlidir. Fakat balık yağının markasını iyi seçmelisiniz. İçine vitamin katılmamış ve balığın bedeninin preslenerek elde edilmiş yağ olması önemlidir. Günlük 5 ml kullanılması kafidir. Çocuklarda ise 1 yaşından sonra kullanımı uygundur.

kışın hastalıklardan korunma

Mürver çiçeği

Soğuk algınlığı durumlarında mürver çiçeği şurubunun sabah ve akşam kullanılması uygundur. Öksürüğe çok iyi gelir. Eğer balgam çıkartmak da sorun yaşıyorsanız işini çok kolaylaştıracaktır. Anne sütünün önemli derecede arttırır.

Bunun dışında yine soğuk algınlığı durumları için; küçük küçük zencefilleri bir kavanoz içerisine koyup üzerini bal ile kaplayabilirsiniz. Koyduğunuz bal bir gün sonrasında iyice akışkan bir hal alacaktır. Bunu da hastalık zamanlarınızda bir tatlı kaşığı kadar sabah ve akşam yiyebilirsiniz.

Buğday rüşeymi

Buğday rüşeymi bir ton buğdaydan öğütüldüğünde sadece bir kilo çıkar. Buğdayın çok kıymetli bir yeridir. Çok fazla E vitamini ve yoğun lif kaynağıdır. Tüketimini ise evde ekmek yaparken içine katabilirsiniz. Ayrıca çorbaların içine az olmakla beraber kaşıkla ekleyebilirsiniz.

Çörek otu

Çörek otu omega 3 ve 6 bakımından zengindir. Kalsiyum, demir, fosfor ve vitamin deposudur. Çörek otunu da yaptığınız ekmeklerin içerisine katabilirsiniz.

Kefir

Kefir prebiyotik bakımından çok zengindir. Aç karnına yarım çay bardağı tüketebilirsiniz. Kefiri ayrana karıştırıp da tüketebilirsiniz.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın