Neden Orgazm Olamıyorum?

Kocamla seks yaparken orgazm olamıyorum

En çok görülen bayan cinsel sorunu sevgili veya partner ile cinsel ilişki yaşarkan orgazm olamamaktır. Seks yaparken orgazm olamama anorgazmi olarak adlandırılır. Anorgazminin birçok sebebi olabilir.

Bu makalemizde “Kocamla sevişirken neden orgazm olamıyorum?” “Mastürbasyon yaparken orgazm olamıyorum” “Anorgazmi tedavisi” hakkında bilgiler verilecektir.

Anorgazmi (orgazm olamamak) nedenleri ve tedavi yöntemleri

Klitorisi uyarmak

Evlenmeden önce veya ilişki çağına gelmemiş kızlar klitorisi okşayarak orgazm olurlar. Klitorisi uyararak orgazm olan bayanlar bu durumdan memnun kalırlar. Aynı zamanda kızlık zarına da zarar gelmez. Fakat evlendikten sonra klitorisi okşayarak uyarmak unutulur. Bunun sebebi ise; evlendikten sonra cinsel ilişki ile orgazm olunmasına inanıldığı içindir.Halbuki cinsel ilişki sırasında klitoris uyarılarak orgazm sağlanmalıdır. Eşinizden klitorisinizi okşaması için ricada bulunabilirsiniz. Bundan kesinlikle çekinmeyin. Onun klitorisinizi okşaması sizi orgazma ulaştıracaktır.

Kadınların orgazm olabilmesi için temel iki unsur vardır. Bunlardan ilki ön sevişme diğeri ise klitoris uyarılmasıdır. Eşinizden eliyle veya diliyle klitorisinizi uyarmasını isteyebilirsiniz. Bunu alışkanlık haline getirirseniz her sevişmenizde orgazm olabilirsiniz.

 

 

Monotonlaşmayın

Seks yaparken kendinizi belli kalıplar içerisine sokmayın. Sevişmek için belli bir zamanı, pozisyonu, süreyi beklemeyin. İlişki süresinin kısa veya uzun olması için kendinizi kasmayın. Olabilecek minimum sürede maksimum zevki yaşamaya odaklanın. Cinsel hayatınızı monotonlaştıran etmenleri değiştirin. Sürekli geceleri sevişiyorsanız bir günde akşam sevişin, diğer gün gündüz sevişin. Bugün yatak odasında yapıyorsanız, yarın arabada, diğer gün mutfakta yapın. Böyle değişiklikler orgazm olmayı kolaylaştıran yöntemlerdir. Ayrıca dışarıda veya arabada yapılan seks yakalanma duygusu ile beraber adrenalin salınımı sağlayacaktır. Hiç yaşamadığınız zevkleri böylece yaşayabilirsiniz.

Farklı pozisyonlar denemek istiyorsanız, makalemize göz atın.

 

Psikolojik sıkıntılarda destek alın

Her yolu deneyip orgazm yaşayamayanların psikolojik sorunları da olabilir. Toplumun zorla bizlere dayamış olduğu ayıp, günah gibi kavramlar ve cinsel hayatla ileri yaşlarda tanışma psikolojik sebepler arasındadır. Toplum baskısı yüzünden cinsel ilişkilerinize renk katamıyorsanız uzman bir doktordan fikir alabilirsiniz.

 

Hastalıklar

Bazı hastalık durumlarında cinsel ilişki yaşamak zorlaşabilir veya imkansız hale gelebilir. Vajina bölgesinde oluşan hastalıklar orgazm olmanızı engelleyebildiği gibi seks sırasında acı duymanıza neden olabilir. Bu gibi durumlarda kadın hastalıkları doktorundan yardım almanız gerekir.

 

Erkeğin bencillik yapması

Kadınların orgazm olmasını zorlaştıran nedenlerden birisi de erkeğin bencil davranmasıdır. Erkeklerin bir kısmı bir an önce boşalıp çıkma peşindedir. Bayanın orgazm olup olmaması ile ilgilenmezler. Hatta bazı kesimler ön sevişme yapmak dahi istemezler. Bu gibi durumlarda güzellikle erkek ile konuşup sorunları aşabilirsiniz. Bu gibi durumlar erken vakitte çözülmezse seks hayatı bu şekilde sıkıcı ve rutin gider.

Cinsel hayatta oluşan sıkıntılar günlük hayata da yansır. Orgazm olmayı arzulamak yadırganacak bir durum değildir. Orgazm olamama durumlarının çözümü olduğunu bilin yeter. Bazı sorunlarda eşler arası diyalog önem arz eder.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın