Kendimi Nasıl Tatmin Edebilirim?

Cinsellik günlük hayatın bir parçasıdır. Artık bunun yadırganması veya saklanılması gerekmez. İhtiyaç gerektiren bir durum olduğu için ayıplanması da normal değildir. Cinsel olarak kendini tatmin etmenin adı tıpta mastürbasyon olarak geçmektedir. Halk arasında birçok argo terimi olmak ile beraber kibar bir tabir olan “tatmin olma” kelimesi sıklıkla kullanılır. Hem kadınlar hem erkekler cinsel tatminlik konusunda yalnızlık yaşanıyorsa kendi kendine tatmin olabilmek mümkündür.

Mastürbasyon yapmak sağlığa zararlı mıdır veya yararlı mıdır hala tıp dünyasında tartışılmaktadır. Bir taraf mastürbasyonun cinsel hayata ve sperm kalitesinde zamanla zarar verdiğini düşünüyor. Diğer taraf ise sürekli sperm atımının sağlıklı ve cinsel hayatı olumlu etkileyeceğini savunmaktadır.

kadınlarda mastürbasyon

Cinsel hayat utanılmaması gereken bir eylemdir. Fakat toplumumuzda bu böyle olmuyor. Halbuki herkesin toplum kurallarına saygılı olduğu sürece cinsel hayatını yaşaması olağandır. Her birey istediği kişiyle ilişki yaşayıp özgürce davranabilmelidir. Ülkemizde toplum tarafından kötü gözle bakılması sonucu insanlar kendi kendini tatmin etme yoluna gidiyor.

Kendini okşamak veya mastürbasyon yapmak ayıplanacak bir şey değildir. Kendi kendini tatmin ederek zamanla vücudunuzu tanıma şansı bulursunuz. İleri ki yıllarda cinsel hayatınızda nasıl daha fazla zevk alabileceğinizi önceden anlarsınız. Böylece partneriniz ile hangi seks pozisyonlarını uygulamak istediğinizi seçebilirsiniz.

Bayanlar ve erkekler mastürbasyon yaparken farklı şekillerde tatmin olurlar. Hem bayanlar hem erkekler mastürbasyonun doğru bir şey olmadığı kanısındadırlar. Fakat yine de mastürbasyon yapmaya devam ederler. Ayrıca bu eylem utanılacak bir şey de değildir.

mastürbasyon nasıl yapılır

Kadınlar kendini nasıl tatmin eder?

Kadınlar toplum baskısında kaldığı erkekler gibi mastürbasyona ihtiyaç duyarlar. Kendini tatmin etmek isteyen kişi yatağa sırt üstü uzanır. Bacaklarını iki tarafa açar. Sonrasında parmakları ile klitorisi okşayarak vajinanın sulanması sağlanır. Klitoris okşandıkça cinsel dürtüler dışa çıkacaktır ve kaslarınız istemsizce kasılacaktır. Daha fazla tahrik olmak ve orgazmın doruklarına ulaşmak istenirse klitorise daha fazla bastırılarak titretme yapılmalıdır. Böylece çok daha fazla zevk alınabilir. Bu tatmin olma olayını sadece yatarak değil bir sandalyede veya koltukta otururken dahi yapmak mümkündür.

Bir yandan klitoris ile orgazm olunmaya çalışırken diğer yandan göğüs ile de oynanabilir. Göğüsleri de uyararak orgazm hızlandırılabilir.

klitoris orgazm

Farklı bir mastürbasyon yöntemi daha vardır. Bu yöntem ile sert ve vajinaya sığabilecek bir cisim ile yapılır. Bu cisim vajinaya sokulur ve çıkartılır, bu işlem tekrarlanır. Böylece vajinal ve klitoris orgazmı aynı anda sağlanabilir. Bu cisim için vibratör kullanılabilir. Bu tatmin olma şeklini genel olarak kızlığı bozulmuş kadınlar tercih etmektedir. Kızlık zarının yırtılma riski olduğundan kızlar tarafından tercih edilmez. Kızlar ise bu yöntemi vajinaya sokmadan klitorise sürterek yapabilir.

Mastürbasyonun dozu aşılmadığı sürece sağlığa sakıncası bulunmaz. Belli periyotlar ile tatmin olarak kendinizi tanıyabilirsiniz. Gelecekte yaşayacağınız ilişkileri kolaylaştırmak adına mastürbasyon faydalıdır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

3 Yorum

  1. Begüm+18 Reply

    Ben 18 yaşına yeni girdim ve bakireyim acaba burada yazanlar kızlığıma zarar verirmi? Kendimi nasıl boşaltabilirim ?

    • biestetik Reply

      Burada yazılanlar kızlığınıza zarar vermediği gibi orgazm olmanızda önemli noktalardır. Sert cisimleri vajina içerisine sokmadan orgazm olabilirsiniz. Kendimi nasıl boşaltırım sorusuna gelince, vibrator veya parmaklarınız ile klitorisi uyarmanız gerekir.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın