Kadınlar Kaç Kez Orgazm Olabilir?

Arka arkaya orgazm yaşamak için şartlar

Orgazm için odaklanmak 

Arka arkaya orgazm yaşayabilmek için bayanların isteğinin maksimum seviyede tutulması gerekir. Aklında olan diğer problemleri silmeli ve yaptığı işe odaklanmalıdır. Eğer cinsel ilişki sırasında utanırsanız veya aklınızda başka düşünceler var ise orgazmı tam anlamıyla kesinlikle yaşayamazsınız.

Eğer her orgazmda odaklanabilinirseniz 3 veya 4 orgazmı peş peşe yaşayabilirsiniz.

Vajina uyarısı

Zihinsel olarak cinsel ilişkiye hazır olmak yeterli değildir. Bunun için vücutsal olarak da hazır olmanız gerekmektedir. Vajinanın uyarılması orgazm yaşamak için gereklidir. Uyarı sonrası vajina ıslanacak ve kayganlaşacaktır. Uyarılma için ön sevişme ve hafif dokunuşlar etkilidir. Arka arkaya orgazm yaşamak istiyorsanız elinizden geldiğince vücudunuza sahip olun. Geç orgazm olmalısınız. Böyle diğer orgazmlarda ard arda gelecektir.

bayanlar en fazla kaç kez orgazm olabilir

 

Tutamıyorsanız bırakın

Orgazm olmamak için kendinizi tuttunuz fakat artık tutamayacak duruma geldiniz kendinizi bırakın. Cinsel ilişki sırasında ilk orgazmınız çok zevkli ve yoğun hissedilecektir. Önemli olan bu ilk orgazmı yaşadıktan sonra ilişkinizi bırakmayın. İlişkiye devam ederek ard arda orgazmlar yaşayabilirsiniz.

 

Peş peşe orgazm

İlk orgazmı yaşadıktan sonra 40 saniye bekleyin. Bu beklemenin ardından eşiniz sizi uyardığı bölgeleri değiştirmek zorundadır. Bayanın uyarıldığı genital bölge değiştirilebilir. Bayan ise burada ilk yaşadığı orgazmı geride bırakmalı, yeni geçireceği orgazm için kendisini odaklamalıdır.

Şunu açık ve kesin olarak söyleyebilirim ki; cinsel ilişkide rahat olun. Utanma, kendini kasma, yapay davranma gibi alışkanlıklar bırakılmalıdır. Ne kadar rahat ve doğal olursanız psikolojiniz o kadar rahat olacaktır. Böylece orgazmların ardı arkası kesilmez.

 

Orgazmı kolaylaştırın

Türkiye’de bayanlarında %60’ı yatakta orgazm yaşayamazlar. Bunun toplumsal ve psikolojik nedenleri vardır. Dinsel görüşler, büyünülen kültür, geçmişte yaşanan olumsuz cinsel olaylar orgazmı engeller. Fakat kadının kesinlikle bilmesi gereken bir şey vardır. Vücudunu tanıyıp, nereden zevk aldığını, nasıl hızlı orgazm olabileceğini bilmeli ve bunu eşine anlatmalıdır.

Orgazmın nasıl duygu olduğunu anlamak için mastürbasyon yapılabilir. Ondan sonra bu duyguyu cinsel ilişki esnasında yaşamayı beklemelidir.

 

Klitoris orgazmı 

Bayanlar en çok klitorisin uyarılmasından zevk alırlar. Klitorisi, bayandaki erkeğin penisi olarak düşünülebilir. Zevk alınan noktadır. Bayanlarda klitoris bölgesi hassastır ve rahatlıkla uyarılabilmektedir. Klitoris kısmından uyarılmazsanız vajinal orgazmı yaşayamazsınız.

Vajina kısmından orgazm olmak ise penisin vajinaya girip çıkmasıyla oluşur. Vajinal orgazm, klitoris orgazmına nazaran daha zevklidir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın