Kadınlar Genital Estetiğe Neden İhtiyaç Duyarlar?

Genital estetikleri alanında kadınlar son yıllarda alanında uzman doktorları ziyaret ediyor. Genital estetik nedir alanında ülkemizde hala bir tabu var. Bu tabunun yıkılması için kadınların bilinçlendirilmesi gerekiyor. Kadınlar her yatla genç ve güzel görünmek isterler. Genital bölgelerinde de genç ve estetik görünüm isteyerek erkeklerden daha bilinçli olduklarını kanıtlarlar.

 

Genital Estetik Yapmayı Engelleyen Nedenler

 

Bu sebeplere karşın ülkemizde hala genital bölge aşılamayan bir tabu olarak görülmektedir. Hastalar genital bölge estetiği yaptırmaya niyetli olduğu halde çevrelerine danışmaktan çekinmekte, doktorlardan bilgi almaya devam etmektedir. Kadın genital estetik cerrahi kozmetik operasyonları artık azımsanmayacak yapıda olup önemli bir gerçek olarak günden güne karşımıza çıkmaktadır.

 

Genital Estetiğe Sebep Olan Sorunlar

 

Hastalar bu işlemleri yapmadan önce bilgilendirilerek daha rahat şekilde operasyona hazırlanmaları sağlanmalıdır. Genital estetiği yaşlanma sorunları, doğuştan simetrik olmayan gelişim süreçleri, deformasyonları alanında yapılmaktadır. Gebelik sürecinden çıkan kadınlarda da doğuma bağlı olarak deformasyonlar, vajinada renk ve görüntü değişikleri gözlenebilmektedir. Genital estetik fiyatları sanıldığı kadar yüksek değildir.

 

Lazer Ve Radyofrekans İle Genital Estetik

 

Genital bölge estetiğinde yeni bir tedavi yöntemi de lazerdir. Lazer ile genital bölgede kararan renkler açık hale getirilebilir. Vücudun ve derinin yaşlanma sürecinden vajen ve genital alanda etkilenmektedir. Sezaryen durumlarında bile dış genital organları estetiğe ihtiyaç duymaktadır. Labioplasti operasyonları bu alanda adını duyurmaktadır. 30 yaş sonrası dönemde de vajinanın destek dokusu, bağları, kas dokusu etkilenmektedir.

Kadınlar vajina Estetiğe Neden İhtiyaç Duyarlar

Menopoz Ve Yaşlanmanın Genital Bölge Estetiğine Etkisi

 

Yaşlanma ve menopoz durumlarında hormonal desteğin azalması gibi şikayetler de belirgin hale gelerek genital bölgenin görünümünü değiştirmektedir. Vajinasından memnun olmayan bayanlar genital estetik izleyen süreçleri tercih etmektedir. Kadınlar genital estetik ameliyatlarını ise

-İç ve dış dudak estetiği

-Katlantıları düzeltme

-G noktası büyütme

-Ameliyatla vajina daraltma

-Lazerle vajina yenileme

-Vajina sıkılaştırma

-Radyofrekans yöntemi ile vajina ve dış genital bölgenin yenilenmesi

-Büyük dudakların ameliyatla küçültülmesi

-Kızlık zarı dikimi ve onarımı

-Genital bölge radyofrekans uygulamaları olarak yapılmaktadır. Vajinal daraltma ameliyatları ise cinsel orgazmı ve hazzın artırılması amacıyla yapılmakta olan son gelişmiş teknolojiler arasındadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın