İlk Cinsel İlişki

Bayanların en büyük korkularından biri olan ilk gece deneyimi ilişkinin sonraki dönemlerini belirlediğinden oldukça önemlidir. Yapılan araştırmalara göre kadınların belli bir kısmı evlenmeden önce ilk cinsel deneyimlerini yaşamaktadır. Cinsel ilişki sorunları yaşayan çiftler kadınların uyarılmama, orgazm olamama ya da çok geç orgazm olma gibi sorunları ilk cinsel ilişkilerin de yaşadıklarını belirtiyorlar. İlk cinsel ilişki pozisyonları değişiklik göstermektedir.

İlk Gecede Bayanın Psikolojik Olarak Hazır Olması

İlk deneyim önemli bir engel olan kızlık zarının aşılmasının zorunluluğu nedeniyle kanamalar, ağrıların yaşandığı bir durumdur. İlk cinsel ilişki anıları iyi olarak hatırlanmalıdır aksi takdirde sonrasında güçlük çekilmektedir. Uygun olmayan durumlarda, hazırlıksız şekilde ilk cinsel deneyimi yaşamak ise psikolojik açıdan önemli sorunlar yaşatabilecek kadar etkilidir. Kızlık zarının yapısı kadınların yüzde 90’lık kısmında esnek ve ince bir yapıdadır.

İlk Cinsel Deneyim

Ön İlişki İle Ağrısız İlk Gece

 

Kadınlar kendini tamamen hazır hissettiğinde ön ilişki ile bölgede kayganlık sağlanacak, erkek yumuşak davranıp zorlayıcı olmazsa ağrı hissedilme durumu yaşanmayacaktır. Cinsel ilişkiden alınan haz ön planda olduğunda ilk cinsel deneyim hoş olmayan bir anı olarak hatırlanmayacaktır.

 

Kanama Olmaması Durumu Normal Mi?

 

İlk cinsel ilişki acı ve kanama ile sonuçlanır diye bir kaide bulunmayıp bazı durumlarda kızlık zarı yırtılmadan da ilişki yaşanabilmektedir. Bazı bayanların kızlık zarlarının üzerinde yer alan damar yapıları çok az olduğu için zar yırtılmasına rağmen gözle görülür bir kanama gerçekleşmez.

 

İlk ilişkiyi gerçekleştirememe: Bu durumla karşı karşıya gelen bayanların kızlık zarları kalın durumda olduğundan doktorlar tarafından yapılan ufak cerrahi müdahaleler ile kızlık zarı açılmaktadır.

 

Kızlık Zarının Operasyonlarla Açılması

 

Kızlık zarının yırtılması durumunda kadın yeterince uyarılmış ve erkek sert hareketlerle ilişkiye girmişse yırtık olağandan büyük olmakta, kanamalar şiddetli olabilmektedir. Normal bir gecede kızlık zarının bozulması durumunda ise ilk cinsel ilişki sonrası kanama en fazla yarım saat sürmektedir. Jinekolojik muayenede yırtık yeri tespit edilip lokal anestezi yapıldığı takdirde yırtık onarılarak kanama durdurulabilir. Başarılı bir ilk gece için kadın kontrolleri eline almalı, hazır olup olmadığını eşine bildirmelidir. Erkekler eşlerinin rahatlaması ve gevşemesi için sabırlı olmalı, elinden geleni yapmalıdır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın