Eşcinsel Erkekler Kadınlara İlgi Duyar Mı?

Eşcinsellik konusunu ilk önce tercih mi, hastalık mı olarak değerlendirmek gerekir. Hiçbir birey toplumda hor görüneceğini ve zor bir yaşam süreceğini bile bile tercih olarak eşcinselliği seçmez. Günümüz şartlarında ve ülkemizde eşcinseller hor görülüyor ve dışlanıyor. Tabi bazı kesimlerde Kerimcan Durmaz gibi isimlere sempati duymaktadır. Çift cinsiyetli olan kişilerin %95’i hastalık yüzünden eğilimlerini kaybetmektedir. Doğuştan erkek ve kadın hormonları aynı anda fazla olunca bir hastalık ortaya çıkıyor. Yoksa onlar da biliyor ki eşcinsel olarak yaşam sürmek oldukça zordur. Geriye kalan %5’lik kısım ise tercih olarak seçimini yapıyor. Kişi erkek ise, kadınlarla birlikte olmaktan vazgeçip erkekleri seçiyor. Fakat bu da bilim tarafından sapkınlık olarak tanımlanıyor. İki tarafla da cinsel ilişki yaşayabilen erkek, sadece fantezilerini uygulayabilmek için erkekler ile ilişkiye giriyor. Hastalık olan kişilerden çok farklıdırlar. Aynı anda hem erkek hem bayan sevgili edinip, ilişki yaşayabilirler.

Genellikle bu cinsel tercih seçimi 5 yaşlarında başlar. Okul çağında ise arkadaşları ile kendini kıyaslar. Ortalama 10 yaşında işe kişinin cinsel tercih eğilimi net olarak belli olur. Hastalık olmayan tercih ile eşcinsel olan kişiler zamanla buna uyum sağlarlar ve ileri zamanlarda tercihlerini değiştiremezler. Eşcinsel olup ileri bir zamanda tekrar normal kimliğini almak isteyen kişilerin terapi görmesi uygun olacaktır.

lezbiyenler öpüşme

Yazının başında da belirttiğim gibi eşcinsellikler %95 hastalık %5 ise tercih sebebi ile gerçekleşir. Eşcinsel erkekler aynı zamanda kadınlara ilgi duyabilir. Fakat bu ilgi erkeklere duyulan kadar yoğun olmaz. Kadınlara duyulan ilgi sadece kendini cinsel anlamda tatmin etme açısından duyulur. Erkeğe duyulan duygu yoğundur ve ortada sevgi vardır. Onu eşi-partneri gibi görür. Bu bağlamda cinsel ilişkiyi de yaşarlar. Kadınlara duyulan ilgi ise sadece cinsellikten ibarettir. Bu bir hastalıktan ibarette olsa terapi görerek bu durum düzeltilebilir. İyi bir terapist tarafından görülen tedavi sonrasında erkeğin sadece kadınlara ilgi duyması sağlanabilir.

Bunların yanı sıra eşcinseller hakkında yanlış bilinen bazı şeyler vardır. Bunları da listeleyelim.

  • Gay bireyler kendini bayan gibi hissetmezler. Bu toplumun öngörüsüdür. Erkek kimliği ile bir erkeği arzulama durumudur. Bu durum lezbiyenler için de aynıdır. Lezbiyenler de yine kendini bayan olarak görür fakat bayanları arzular.
  • Lezbiyen kişilerin her ne olursa olsun bir erkeğe ihtiyaç duyduğu sanılır. Orgazm çeşitleri aslında ikiye ayrılmıyor. Kadınlar her zaman klitoris sayesinde orgazm olurlar. Vajina orgazmı sadece bir şehir efsanesidir. Klitoris çok hassas ve yaygın bir yapı olduğu için vajina içinden de etkilenebilmektedir. Bu yüzden lezbiyenler bir erkeğe ihtiyaç duymadan da çok rahatlıkla klitoris sayesinde orgazm olabiliyorlar.
  • Eşcinsellik cinsellikten ibaret değildir. Halk arasında ne kadar sevişmek için böyle yapıyorlar, akılları hep o işte gibi düşünülüyor. Aslında eşcinseller de duygusallık yaşarlar ve buna binayen sevişirler.
  • Toplumda isim yapmış ve yüksek mevkilerde bulunan kişilerin gay-lezbiyen olmayacağı düşünülür. Aslında o kadar çok yüksek mevkide lezbiyen ve gay bireyler var ki duysanız şaşarsınız.
  • Bazı televizyon programlarında aile yetiştirmesinden kaynaklı gay oldu diye görüyoruz. Bu ailenin yetiştirmesi ile alakalı bir şey değildir.
  • Her eşcinsel solcu değildir 🙂
  • Eşcinseller her zaman komik olmayabilir. Televizyonda görülen bazı eşcinseller komik ve eğlenceli de görünse bu kişinin yapısına göre değişir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın