Erkekler İçin Doğum Kontrol Hapı Çıkıyor

Doğum kontrol hapları bir takım hormon içerirler. Bu hormonlar östrojen ve progesteron bozan hormonlarıdır. Korunma yöntemleri arasında en çok kullanılan yöntemdir. Çünkü en başarılı korunmayı sağlar ve yan etkileri neredeyse hiç yoktur. Bayan vücudunda yumurtlamayı önleyerek hamileliğin önüne geçer. Rahime gelen spermler döllenecek yumurta bulamadıkları için hamilelik ortaya çıkmaz. Bu hapların koruma oranı çok yüksektir. Hemen hemen %100 denilecek kadar hamilelikten koruyabilir.

Bu hapı 40 yaşına erişmemiş ve çocuk sahibi olmayı düşünmeyen bayanlar kullanabilir. Doğum kontrol hapları sadece hamileliği önlemek için değil birçok tedavi için de kullanılabilmektedir. Bir bayan adet düzensizliği görüyorsa doğum kontrol hapı ile adetini düzene sokabilir. Özellikle yumurtalıkta oluşan kistlerde doğum kontrol hapları kullanıyor. Bayan yumurtalığında iyi huylu bir kist var ise büyümesini engellemek ve iyileştirilmesi için bu yöntem kullanılıyor.

erkeklere doğum kontrol hapı

Doğum kontrol haplarının kullanımı bazı durumlarda durdurulması gerekir. Genellikle hapın ilk kullanmaya başlanıldığı zaman baş ağrısı ve görme yeteneğinde kayıplar görülebiliyor. Bu gibi durumlarda kontrol hapının kullanımı durdurulmalıdır. İlk kullanılmaya başlanırken adet gününüzün gelmesini beklemelisiniz. Adet gününüz geldiğinde hemen ilk gün kontrol hapını içmeye başlamalısınız. Her gün bu hapı içmeni gerekir.

erkek doğum kontrol hapı

Erkeklere Doğum Hapı Geliyor

İngiltere’de üzerinde çalışılan bir araştırma sonucu erkeklerin de bunu kullanabileceği açıklandı. Erkekler için kullanılabilecek doğum kontrol hapı sperm hareketlerini azaltacak. Aynı zamanda sperm sayısını da geçici olarak azaltıp istenmeyen hamilelikleri önleyecek. İngiliz bilim adamları bu hap üzerinde henüz çalışma safhasında. Fakat 2017’nin dördüncü ayı gibi satışa başlanılacağı söylenmektedir.

Erkekler için doğum kontrol hapı içerisindeki maddeler sayesinde sperm hareketleri hemen hemen sıfıra indirilecek. Erkeklere doğum hapı üzerinde çalışan üniversitenin adı Wolverhampton. Wolverhampton üniversitesinde Profesör John Howl yaptığı bir açıklamada deneyler üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda %100 olumlu sonuç aldıklarını söyledi. Erkek doğum kontrol hapı içildiği sürece boyunca bayanlarda gebeliği önleyecektir. Profesörün yaptığı açıklamalarda bu hapın erkekler üzerinde hiçbir yan etkisinin olmadığını ve hapı bıraktıktan sonra spermlerde zarar görme olmuyor dedi. Yani çocuk sahibi olmak istenildiğinde erkek hapı bırakarak bir hafta içerisinde çocuk sahibi olabilirler.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

3 Yorum

  1. Aysenur Reply

    Erkekler için doğum kontrol hapı ne zaman çıkacak?

  2. Esma kizil Reply

    Erkeklerin doğum kontrol hapı kullanması konusunda televizyonda röportaj yapmışlar. Çoğu erkek kullanmayacağım diyor. Bakalım ülkemizde ne kadar etkili olacak.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın