Cinsel ilişkide Nasıl Hamile Kalınmaz (Gebelikten Korunma Yolları)

Evli çiftler yada sevgililer seks yaparken çocuk sahibi olmak istemeyebilir. Hamile kalmadan nasıl seks yapıldığını merak eden çiftler için bu yazımızda detaylı bilgi vereceğiz. Hem gebelikten korunma yollarını hemde cinsel ilişkide gebeliğe sebep olan durumları açıklayacağız.

Sürtünme yoluyla ilişkide hamile kalınır mı

Gebelikten korunmanın yolları :

  • Prezervatif : Seks sırasında kondom kullanımı en güvenilir gebelikten korunma yöntemi olarak bilinir fakat prezervatif yırtılması sonucu hamilelik meydana gelir. Bu yüzden cinsel ilişki sırasında erkeğin dikkatli olmasında fayda vardır.
  • Spiral : Vajina içerisine takılan spiral, içeri boşalma olsa dahi gebeliği önlemektedir.
  • Doğum kontrol hapları : Aylık kullanılan gebelikten korunma hapları sayesinden adet dönemleri arasında gebelikten korunmuş olursunuz. Doğum kontrol hapları etkili korunma yöntemleri arasında yer almaktadır.
  • Ertesi gün hapları : Vajina içerisine boşalma gerçekleştiyse yada gebelik şüphesi olan durumlarda kadının ilişkinin bir sonraki günü kullandığı haptır. Gebelikten korkan bayanlar için ideal yöntemdir. Fakat ay içerisinde her ilişki sonrasında kullanmak zararlıdır. Ayda 1 kere kullanırsanız normal sayılabilir.

Sürtünme ile cinsel ilişki içerisinde olan çiftler yada dışarı boşalma yöntemi ile korunan çiftlerde bayanın hamile kalma ihtimali vardır. Bu nedenle işinizi garanti altına almak için gebelikten korunma yöntemlerini kullanmalısınız.

Genç çiftler seks yaparken genelde sürtünerek cinsel ilişki yaşar, bunun nedeni kızın bakire olmasından kaynaklanır. Bakire olmak sizi gebelikten korumaz. Erkek vajina üzerine boşaldı ise gebelik durumu meydana gelebilir.

Evli çiftler seks yaparken geri çekilme yada geri çekme yöntemi diye tabir edilen metodu kullanırlar. Boşalma öncesi erkek penisini vajinadan çıkartarak dışarıya boşalır. Peki bu durumda hamilelik riski varmıdır? Elbette hamilelik ihtimali vardır. Kadın yumurtlama döneminde ise yumurtalara sperm ulaşarak döllemeyi gerçekleştirmişse gebelik durumu meydana gelir. Bunun sonucu olarakta istenmeyen hamilelik oluşabilir. Bu gibi durumlarda ertesi gün hapları kullanmanız gebeliği önleyecektir.

Geri çekilme yöntemi ile hamile kalınır mı

Hamile olduğumu nasıl anlarım ?

Cinsel ilişkide tehlikeli bir orgazm yaşanmış olabilir, erkek vajina üzerine yada vajina yakınına boşalmış olabilir. Bu gibi durumlarda gebelik meydana gelebilir. Cinsel ilişkiden 3-7 gün içerisinde gebelik testi alarak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Hamilemiyim diye strese girmenize gerek yok, riskli bir durum söz konusu olduğunda ertesi gün hapları ile gebelikten korunabilirsiniz. Sonraki bir kaç gün içerisinde de gebelik testi uygulayabilirsiniz.

Gebelik testi uyguladım sonuç negatif, normalde adet görmem gerekiyordu fakat adetim gecikti acaba hamilemiyim? diye bir soru beyninizi yiyip bitiriyorsa bunu da yanıtlayalım;

Cinsel ilişki sonrasında adet gecikmesi yaşıyorsanız bunun nedeni psikolojik olabilir. Vajina içerisine boşalma gerçekleşmemiş fakat regl döneminizde gecikme olmuştur. Bu durumda bir gebelik testi satın alarak uygulayın. Kesin sonucu öğrenebilirsiniz. Adet gecikmesi hormonal düzensizlikten de kaynaklanabilir veya seks sonrasında hamile olma riskinden dolayı yaşadığınız stres ve psikolojik sorunlarda adet gecikmesine neden olabilir.

Hamile kalmadan cinsel ilişki yaşamak için mutlaka korunmalısınız. Klasik yöntemler her zaman başarılı olmayabilir, risk alarak bir anlık heyecan sonucu uzun süre strese bağlı sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın