Cinsel İlişki Sırasında Prezervatif Yırtıldı Ne Olur?

Doğum kontrol yöntemleri arasında en etkililerden biri olan prezervatif, hamilelikten koruduğu kadar cinsel yollarla bulaşan hastalıklardan da korumaktadır. Prezervatiflerin az olsa olsa yırtılma, delinme riskleri mevcuttur. Prezervatif yırtıldı hamile kalır mıyım diyenler gerekli önlemleri almalıdır. Bu gibi durumlarda gebeliğin oluşma durumu ortaya çıkmaktadır.

Prezervatifin Yırtıldığı Anlaşılmazsa Ne Olur?

Çiftler ilişki sırasında prezervatif yırtılırsa çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Prezervatif yırtıldığı anlaşıldığı zaman ise en kısa sürede acil korunma yöntemlerinden faydalanmak gerekmektedir. Ertesi gün hapları gebelikten korunma konusunda yüksek derecede fayda sağlayabilir.

Ertesi Gün Hapları Gebelikten Korur Mu?

Yüzde yüz koruma sağlayamayan ertesi gün hapları ilişkiden sonra kısa süre geçmişse gebelikten koruma olasılığı oldukça yüksektir. Ertesi gün hapı kullanıp adet döneminde yine de gecikme yaşlanmışsa zaman kaybetmeden gebelik testi yaptırılması gerekmektedir. Prezervatif çıkarsa hamile kalınır mı, riskleri nelerdir bilerek buna göre hareket edilmelidir. Her adet gecikmesi kesin olarak hamile kalındığını göstermez. Kullanılan haplar da adetlerin gecikmesine yol açabilmektedir. Prezervatiflerin yırtılmaması için;

Prezervatifin Yırtılması Durumu Gebe Bırakır Mı

  • Üzerlerine özel kayganlaştırıcı losyonlar hariç başka madde sürmemek
  • Güneş ışığına direkt olarak temasını engellemek
  • Son kullanma tarihine dikkat etmek
  • Soğuk yerlerde korumak gerekmektedir.

Prezervatifin Yırtılması Durumu Gebe Bırakır Mı?

İlişki esnasında prezervatif yırtılması durumunda yırtıldığından emin olan bayanlar hemen idrara çıkmalıdır. Gebe kalma riskine karşı acil koruma yöntemleri denenmelidir. Bunların dışında hemen bir hekime danışılmalıdır. Prezervatif yırtıldığı anlaşılırsa erkekler de cinsel organını hemen yıkayarak idrara çıkması gerekmektedir.

Prezervatifler İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Yalnızca plastik ya da lateks prezervatifler kullanılmalıdır. Serin, kuru alanlarda saklanmalı gerekmektedir. Prezervatifler cinsel ilişkiden önce vajina ve penise temas etmemeli, erekte olmuş penise uygulanmalıdır. Prezervatif takıldığı esnada ise penis başı ile prezervatif arasında hava kalmamasına dikkat edilmelidir.

 

Prezervatifler Nasıl Saklanmalıdır?

 

Prezervatifler tek kullanımlıktır. Lateks kondom koruyucular kullanılıyor ise su bazlı kayganlaştırıcılar kullanılmalıdır. Kayganlaştırıcılar sürtünme ve yırtılma riskini azaltacaktır. Kondom yırtılmasında alınacak önlemleri bilmeli buna uygun hareket etmelisiniz. Boşama durumunun ardından prezervatifin içinde bulunan meninin dökülmesine engel olmak için penis tabanından tutularak özenle çıkarılması gerekmektedir.

 

 

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın