Cinsel Birliktelik İçin En Uygun Zaman

Kuşkusuz ki kadınların iç dünyası daha hassastır. Eşlerinin kendilerine karşı kibar ve nazik olmalarını beklerler. Bu durum cinsel hayatta da böyledir. Cinsel birliktelik nasıl olur sorusuna psikolojik anlamda hazır hissedilen anda fiziksel olarak da seksi arzulama durumu mevcutsa karşı tarafında isteğiyle cinsel ilişkiye başlanır diyebiliriz.

 

En İyi Cinsel Yaşam Saatleri

 

Yapılan bir araştırmaya göre en iyi seks ise sabah erken saatlerde yapılmaktadır. En yaratıcı zaman aralıkları ise 22:00 ve sonrasında yaşanmaktadır. Uzmanlar 05:22 ile 07:21 saatleri arasında stres hormonunun en üst seviyede olduğunu, bu aralıklarda uyunması gerektiğini belirtiyor. Bu saatler de cinsel birliktelik olmadan hamile kalınır mı diyenlere elbette kalınabilir diyebiliriz.

 

Sabah Saatlerinde Seks Hakkında

 

Seks için en kötü zaman aralığı ise sabah saatleri olarak belirlendi. Sabah 8’den sonra cinsel ilişkiye girilmesi istek fazla olacağı için öneriliyor. Cinsel birliktelik sırasında acı da istek fazla olduğundan az hissedilecektir. Sabah saatlerinde sperm sayısı en yüksek seviyesine ulaştığı ve doğurganlık özelliği arttığı için çocuk sahibi olmak isteyenlerin sabah 8 sularında ilişkiye girmesi öneriliyor.

Cinsel Birliktelik ne zaman olmalı

Adet Dönemi Ve Seks İlişkisi

 

Yapılan araştırmalar sonucunda kadınların adet dönemini takiben 6. ve 10. Günlerde ilişkiye girmesi öneriliyor. Cinsel isteği artıran uygun kokular yasemin, lavanta gibi kışkırtıcı kokular bulunan ortamlarda ilişkiye girilmesi öneriliyor. Cinsel birliktelik sırasında gebe kalınması amaçlanıyorsa 3 ay öncesinden korunmanın bırakılması gerekmektedir.

 

En İdeal Vakit Hakkında

 

Gebe kalmak için uygun dönemin ilişkiden önce ve iki ilişki arasında erkeğin 48 saat boşalmamasının ideal olduğunu unutmamalısınız. Araştırmalara göre seksin doğru vakti kış olarak belirlenmiştir. Cinsel birliktelik ne kadar sürer sorusunun ise kesin bir cevabı bulunmamaktadır. Yeni yıl ve sonrası cinsel ilişkinin en popüler olduğu zaman olarak belirlendi.

 

Dünyada En Çok Seks Yapılan Gün

 

14 Şubat Sevgililer Günü akşamı da popülerlik sıralaması içinde birinci sırada bulunuyor. Uzmanlar en çok seks yapılan günler;

  • Pazar
  • Pazartesi
  • Cuma olarak açıklandı.

 

En az seks yapılan gün ise Salı olarak belirlendi. Çalışma hayatının libidoyu kötü etkilediği düşünülerek çiftlerin en istekli oldukları günde regl döneminin 6. Günü olarak belirtiliyor. Cinsel birliktelik olmaması boşanma sebepleri arasında yer almaktadır.

 

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın