Çikolata Cinselliği Arttırır Mı?

İnsanlar cinsel ilişkileri sırasında daha uzun vakit geçirmek isterler. Ayrıca toplum olarak cinselliği seven bir millet olduğumuz için sürekli olarak bu aktiviteden kaçınmayız. Cinsellik hazzını oluşturan bazı yiyecekler vardır. Bunlar arasında en çok tercih edilenlerden biride çikolatadır.

Çikolatanın İçerisinde Bulunan Maddeler

Çikolata, afrodizyak etkisi yarattığı bazı ülkeler tarafından açıklanmıştır. Katı toplum kuralları olan gruplar, kadınlara çikolata yemelerini konusunda yasak getirmiştir. Cinsel gücü arttıran çikolata, aslında tam olarak cinselliğe değil bazı duygularımızı etkilemektedir.

Çikolatada bulunan maddeler beyin etkinliğinin hızlanmasına sebep olmaktadır. Rahatlama duygusu yaratan triptofan ile depresyonda olan insanlara iyi gelen feniletilamin maddesi bulunmaktadır. Aşık olan insanların beyinleri feniletilamin salgıladığından dolayı çikolatanın da afrodizyak olduğu düşünülmektedir.

Rahatlatıcı özelliğinden dolayı kadınların adet kanamalarında gerginliğini ve stresini azaltmasıyla da bilinmektedir. Kadınların bu dönemlerinde çikolata yeme ihtiyaçları duymaları da bu yüzdendir. Hem tadından dolayı hem de verdiği hazdan dolayı birçok insanın tercihi olabilmektedir.

Vücudumuzda bulunan serotonin hormonunu arttıran bütün besinler sayesinde cinsellik ve orgazm isteği artmaktadır. Çikolata yiyerek cinsellik isteğinizi arttırabilirsiniz. Çikolata cinselliği arttırıyor gibi içerisinde bulunan bazı maddelerde buna yardımcı olur. Çikolatanın içerisinde bulunan fındık ve fıstık gibi besinler cinselliğin artmasında yardımcı olacaktır.

Çikolata ve Diğer Besinlerin Cinsellik Arttırması

Çikolata dışında birçok besin cinsellik isteğini arttırmaktadır. Besinler çeşidi değil içerisinde bulunan maddelerin etkileri çok önemlidir. Cinselliğin artmasına neden olan yiyecekler içerisinde bulunan maddelerden dolaydır.

Kadınların daha çok tercih ettiği çikolata, erkeklerden tarafından da nadir olsa da tercih edilmektedir. Cinsellik ülkemizde katı bir yapıda olmasından dolayı arka planlara atılmıştır. Baskıcı toplumdan dolayı insanlar cinsel isteklerini gizleyerek saklamak zorunda kalmışlardır.

İnsanlar yoğun çalışma hayatlarından yaşadıkları stresten dolayı günlerini kötü geçirirler. Günün ortalarında yiyecekleri bir çikolata, yoğunluğunuzdan dolayı oluşan stresinizin azalmasını ve rahatlamanızı sağlayacaktır.

Kadınlar çikolata yiyerek adet sancılarının daha rahat geçmelerini sağlayabilirler. Kısaca anlatacak olursak çikolata, sizin mutlu olmanızı, rahatlamanızı ve cinsel isteğinizi arttırmanızda yardımcı olur. Sizde çikolata yiyerek cinsel hazzınızı uyandırabilirsiniz.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın