Bel Soğukluğu Nedir Bel Soğukluğu Tedavisi

Cinsel yaşamın, yıllardır değişmeyen ve en çok görülen hastalıklarından bir tanesi olan bel soğukluğu tedavisi her hastalıkta olduğu üzere, yine erken teşhise bağlı olarak yapılmaktadır. Bel soğukluğu genel olarak genç yaşlardaki seks partnerler üzerinde görülen, cinsel yolla bulaşan akıntılı bir hastalıktır. Kadınlarda genel olarak yerleştiği kısım rahim ağzı olduğu için erkeklere bulaşması daha kolay olan bir hastalık türüdür.

Direk temas ile olacağı için, herhangi bir tehlike içermemektedir, hasta olmayan kişiler için. Bakteri direk olarak, canlı ve nemli ortamda yaşadığı için, kuru ortamda bulaşması imkansızdır. Cinsel ilişki sırasındaki akıntı, sulanmış cinsel organlar, bu hastalığın ortaya çıkmasında baş gösterir.

bel-soguklugu-tedavisi

Bel Soğukluğu Belirtileri Nelerdir?

Bel soğukluğu yaşayan kadın herhangi bir belirti yaşamadan bu hastalığa yakalanabilir ancak erkeklerde belirtisi idrar esnasında yanmadan, penisteki akıntıya kadar birçok belirtisiyle ortaya çıkar. Yaklaşık olarak ilişkiniz sonrasından 1 haftalık zaman diliminde herhangi bir akıntı, peniste idrar sırasında yanma varsa, bu hastalığa yakalanmış olma ihtimaliniz bulunmaktadır. Ülkemizde maalesef cinsel hastalıklarda ihmalkar olma çok yaygındır ancak bu hastalıkta ihmal edildiğinde, kısırlığa kadar giden büyük sonuçları vardır.

Kadınların büyük kısmında belirti olmasa bile, bazı kadınlar idrar yolunda, yeşil sarı renk karışımında çok ağır kötü koku ile belirti görülebilmektedir. Hamile olan kadınlarda maalesef bebeğe bulaşma ihtimali vardır.

Bel Soğukluğunun Tanısı

Genelde cinsel hastalıklar idrar yoluyla çıktığı için, kesinlikle doktora ihmal etmeden görünmeniz gerekmektedir. İhmal edilmemesi gereken başka bir hastalıkta olabilir. Hastanede ise jinekologlar ilgilenmektedir.

bel-soguklugu

Bel Soğukluğundan Nasıl Korunuruz?

  • Kesinlikle ve en önemli etken, tek eşlilik.
  • Kondom ile kendini koruyarak ilişkiye girmek.
  • Regl döneminde olan partneriniz ile ilişkiden kesinlikle kaçınmalısınız.

Eğer sizinde böyle bir probleminiz olduğunu düşünüyorsanız, hiç soru sormadan direk jinekoloğa görünmenizi öneriyoruz. Sağlıklı yaşamanız dileğiyle…

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın