Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalıyım?

Çocuk sahibi olmadan önce bunu iyi düşünmek gerekir. Anne olmayı gerçekten istiyor musunuz? Bu soruyu kendiniz ile mukayese etmeniz gerekir. Bir bebeğin tüm gereksinimlerini ve sorumluluklarını alacak düzeyde olan ebeveyn adayları hamilelik öncesi ve doğum sonrası ortaya çıkabilecek sorunlara göğüs gerebilecek durumda olmalıdır. Bebek sahibi olmak isteyen bireyler öncelikle bu süreçte birbirlerine her konuda yardım etmelidir.

Hamile kalmak için nelere dikkat edilmelidir sorusu gündeme gelince sadece anne adayının yapacakları akla gelir. Halbuki anne adayı kadar baba adayının da üstüne görevler düşmektedir. Hamilelikte erkeğin dikkat etmesi gerekenler? Erkek her zaman eşini motive etmeli ve moralini sürekli en üst seviyede tutmalıdır.

 Erkeğin anne adayını desteklemesinden sonra ikinci ve en önemli görevlerinden birisi sigara içilmemesidir. Sigara sperm kalitesini düşürür. Bilimsel olarak da kanıtlanmışlığı olan bu durum hamilelik öncesinde önem arz eder. Sigara yanında alkol ve diğer uyuşturucu maddeleri de kullanılmamalıdır. Hem anne adayı hem de baba adayı bu konuda hassas davranmalıdır. Bu kötü alışkanlıklar çocuk sahibi olma oranınızı %25 düşürecektir.

 

Yine erkeklerin dikkat etmesi gereken noktalar ile devam edelim. Bu süreçte dar kesim pantolon ve iç çamaşırları kullanılmamalıdır. Bu tür giysiler spermleri olumsuz etkiler. Sıcakta fazla bulunmamak gerekir. Spermlerin soğuk olması lazım. Spermlerin vücut ısısından soğuk olması gerekiyor. Bu yüzden erkeklerin testisleri vücuttan dışarıda yaratılmıştır.

 

Anne adayları ise bu süreçte kendilerini stres ve sıkıntıya sokacak eylem ve aktivitelerden uzak tutması gerekir. Stres hemen her hastalığın başlangıç sebebidir. Gebeliğin öncesinde beslenmeye dikkat edilmelidir. Organik olmayan tüm besinlerden uzak durulmalıdır. Hormonlu yiyecekler üreme sistemini bozar.

Gebe kalmak için önemli bir nokta da ilişkiye girilen gündür. Yumurtlama olduğu anda cinsel ilişki yaşandığında hamile kalma olasılığı yükselecektir. İlişkiye sabah saatlerinde girmek daha faydalıdır. Çünkü spermler bu saatlerde daha kalitelidir.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Asu Besu Reply

    dediklerinizi uyguladıktan sonra hamile kalacağım inşallah. hamile kalma pozisyonları da gebelikte epeyi önemli

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın