Sevgililer Günü 2017 Makyajı Nasıl Yapılmalıdır

Özel günlerde herkes bir takım değişiklik yaparak, kendilerini özel hissetmek isterler. En özel günler ise genelde kızlar için vazgeçilmez olan, sevgililer günüdür. Her yıl değişen trendi yakalamak gerçekten çok zor. Sevgililer günü 2017 makyajı için sizlere altın değerinde bilgiler vereceğiz. Böylece özel gününüzde, çevrenizde parlayan pırlanta olacaksınız.

sevgililer-gunu-makyaji

Geçtiğimiz sene, yani 2016 senesinde makyaj trendleri daha çok salaş tarzda, sade ve gösterişten uzak, keskince bakışlara dayanan makyajdı. Kullandığımız renkler daha soluk veya biraz daha mat renklerdeydi. Ancak 2017 trendine göre, her şey değişiyor. Özellikle özel günlerde yapmanız gereken makyajlar…

Sevgililer günü makyajı dudaklarla başlayan, saçlarla devam eden ve muhteşem keskin gözlerinizle tamamlayacağınız bir kombin ile yapılmalıdır.

Bildiğiniz üzere 14 Şubat 2017 tarihinde olacak olan sevgililer günü kış aylarına denk gelmektedir. Kış gününde ise dudaklarınızda kullanacağınız rujdan, saçınızın yapılış şekline dikkat etmelisiniz.

İşte 2017 yılı sevgililer günü makyajı kombini:

dudak-makyaji

  • Vampir Dudak: Açık kırmızı renk ile birlikte parterinizin dikkatini çekebilmek çok önemlidir. Açık renk kullandığınız zaman ise, dikkat etmeniz gereken en önemli kural ise göz makyajıdır. Göz makyajı yaparken, etrafında kullanacağınız renk, kesinlikle pişti olabilecek bir renk olmamalı. Daha çok karanlık renkler kullanılmalıdır. O yüzden kırmızı renkli bir makyaj, kesinlikle siyah renk ile rimelinizi tamamlayın.
  • Mavi Göz Makyajı: Riskli ancak başarılı olunduğunda etkileme puanı tam. Kesinlikle mavi kalemler kullanarak yapmak istediğiniz göz makyajınızı, toplu bir saç modeli ve parlak rujlar ile tamamlamayın. Hata yaptığınızda, gerçekten toplaması çok zor bir makyaj olduğu için, saçlarınızı saç maşasıyla ön tarafları kıvırarak, diğer kısımları düzleştirebilirsiniz.
  • Sarışın iseniz SADE : Eğer sarı saçlarınız varsa, daha sade makyaj yapmalısınız. Sizlere en büyük tavsiye kırmızı renkte parlak ( aşırıya kaçmadan ) ruj sürmeniz, keskin bakışlara sahip olmak için kedi gözü makyajı, düzlenmiş saç modeli sizleri tamamlayacaktır.

Genel olarak, 2017 makyaj trendleri bu şekildedir. Ancak, şunu unutmayın ki, kombin yaparken makyaj kadar önemli olan şey kıyafet seçimlerinizdir. Kıyafetlerinizi seçerken, ruj renginiz ile çok ters renk tercih etmeyiniz. Ayrıca herhangi bir soru sormak isterseniz, yorum yoluyla bizlere sorabilirsiniz.

Partneriniz ile harika bir gün geçirmeniz dileğiyle…

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

1 Yorum

  1. demet Reply

    mavi göz makyajını sevgilim çok seviyor. yapması zor ve riskli. bakalım bu yıl ne yapıcaz 🙂

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın