Kalıcı Oje Yapmak

Tırnaklarınıza özenerek sürdüğünüz o güzel ojeler zaman geçtikçe tırnaklarınızdan çıkar. Halbuki güzel görünmek için sürdüğünüz ojeler zamanla kendiliğinden çıktığı için sizi daha bakımsız bir bayan olarak gösterecektir. Artık bu sorunu kafanıza takmanıza gerek yok. Çünkü ‘BiEstetik’ sizlere ojenizin kolay kolay çıkmaması için tüyolar verecek.

  • İlk Etapta Şeffaf Oje Sürün

Ojenin tırnağınızda uzun süreler durmasını istiyorsanız oje sürmeye başlamadan önce şeffaf bir oje ile başlamanız gerekir. Çünkü daha sonra süreceğiniz renkli ojeler bu şeffaf ojeye daha sıkı yapışacaktır. Renkli ojeyi direk sürdüğünüz zaman tırnağınızda uzun kalmaz. Şeffaf oje gibi bir destekleyici ile ojenizi desteklerseniz çok daha uzun süreler güzel görünümlü tırnaklara sahip olabilirsiniz.

  • Ojenizi Kullanmadan Sallayın

Herkesin bildiği ama kullanılması gereken mutlak önerilerdendir. Ojeyi kullanmadan önce çalkalamak gerekir. Bunun sebebi ise ojenin cam şişe içerisinde kurumasına engel olmak ve pıhtılaşmasını engellemek.

  • Oje Aceleye Gelmez

Oje genellikle özen gösterilmeden sürülür. Evden hemen çıkılması gerekiyorsa 1 dakika içinde oje sürülüp çıkılıyor. Halbuki sizi yansıtacak olan yerdir tırnaklar. Dışarıdan birisi tırnaklarınıza baktığı zaman tırnaklarınızın etrafındaki deride oje izleri görmek istemez herhalde. O yüzden oje sürerken acele etmeyin. Ojenizi sürün ve kurumasını bekleyin. İlk kat ojeniz tam olarak kuruduğu zaman ikinci kat ojeyi atmalısınız.

 

Kalıcı Oje Kaç Gün Kalır

 

  • Oje Sürerken Nereden Başlanmalı?

Ojeyi sürerken tırnaklarınızın bitiminden değil ortasından sürmeye başlayın. Tırnağınızı tek seferde sürüp bitirmeye veya birçok hamle ile bitirmeyin. 3 Hamle ile ojenizi sürmeye özen gösterin. Ojenizi sürerken uç kısımlara doğru daha kalın yapmaya özen gösterin. Çünkü ilk o kısımlardan soyulmaya başlayacaktır.

  • En Üst Katmanda Şeffaf Oje Olmalı

İlk katmana şeffaf oje atmıştık ondan sonra renkli ojeyi sürmüştük. Şimdi de en son katman olarak şeffaf oje sürmeliyiz. En son katmana sürülen şeffaf oje kalıcı olmasını sağlamakla birlikte daha parlak görünmesini sağlayacaktır.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın