20’li Yaşlar İçin Güzellik Önerileri

Olgunlaşma döneminin belki de en güzel yılları 20’li yaşlar. Asi bir genç kız, minik kız çocuğu ya da her yere uyum sağlayan zarif bir hanımefendi olmak mümkün. Maddeler halinde belirttiğimiz güzellik sırları bu yaşların olmazsa olmazı. Gelecekte pişmanlık yaşamamak için tavsiye ettiğimiz maddeler denemeye değer.

Prenses Örgüsü

Kadınların hepsi prenses ancak kraliyet soyundan olma şartları yok. Saçın ön tarafına uygulanacak minik bir örgü anında tarzını yansıtacaktır. Zahmetli gibi gözüken bu işte; saçlar, sol kulağın üstünden aynı kulağın arkasına gelecek ve bir yuvarlak çizer gibi örülecek. Omuzlarına inen saçları da örerek toka yardımı ile yukarı doğru tutturun. Dondurucu spreyler ile örgünün sabit durup bozulmasını engelleyebilirsiniz.

Platin Küt Kesim

20’li yaşlar tüm kadınların kendi tarzını ortaya koyduğu, güzelliğin ve zarafetin buluştuğu temel yaşlardan. Deneme yanılma yöntemleri ile zamanla oturmuş olan saç tarzınız için cesur zamanlar denilebilir. Platin küt kesim modası 1960’lı yıllarda kalmış dense de yeniden eskilere ve ufak bir tarz değişikliği farklı bir hava katacaktır.

20 yaşında makyaj nasıl yapılmalı

Takma Kirpikler

Takma kirpikler belki de birçok erkeğin henüz bilmediği ve kadınlar tarafından kullanılan bir icat. Bakışların derinleşmesine ve seksepalitenin artmasına neden olurken, her yaşta ve önemli günlerde kullanılırken, özellikle 20’li yaşlarda hızlı bir şekilde kullanılmaya başlandı.

Dağınık Topuz

Özenle yapılan saçlar, artık yerini yine özenilen ancak doğal bırakılan saçlara bırakıyor. Böylelikle havalı ve cool bir görüntü saçlara yansıyarak tarzın tamamen değişmesine neden olabiliyor. Aksesuar mağazalarında kolaylıkla bulacağınız topuz süngeri yardımıyla balerin topuzu olduktan sonra yanları dağınık bırakın. Daha ciddi ve resmi olmasını isterseniz de örülü saçlara aynı uygulamayı deneyin.

Altın Dövme

Eskiden meşhur ve şıkır şıkır altın bilezikler yerini maddi değeri olmayan ancak son derece tarz gözüken altın dövmelere bırakıyor. Normal dövmelerden farklı olarak altın renginde daha parlak gözüken dövmeler oldukça şık ve dikkat çekici.

Çiçek Taçları

Çiçek taçlar öyle popüler ki artık her dükkânda bir taç, her çiçekçide benzer bir el yapımı ürün bulunuyor. Masumane ve modern gözükmek için, hızlı kolay ve ani hazırlandığınız durumlarda yardımcı olabilir, son derece kullanışlı, abartmadığınız saç stili ile uyum sağlamak için bire birdir.

 

 

Renkli Tırnaklar

Tırnaklar, en çok özenilen yerler arasında. Düz renk sürüp klasik gözüken tırnaklar artık eskide kalırken, geçen yıl abartılı tırnak sanatı ile karşılaşmıştık. Pek beğenilmeyen bu modanın ardından Fransız manikürü neon veya uyumsuz renkleri birlikte kullanmak daha tarz görünmenizi sağlayabilir.

Parlak Saçlar

Parlak denirken güneşte parlamak değil, dikkat çekici niteliğinde. Mor, pembe, ya da neon yeşili, özellikle yaza girmişken psikolojinizi düzeltmeye de yardımcı rahat ve ferah saç renkleri. Lady Gaga ve Kesha bu modanın öncülerinden.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın