Yüzde Leke Giderme Tedavisi

Yüzdeki leke problemi, toplumda oldukça sık rastlanan bir problemdir.Normal cilt renginden daha koyu ve daha belirin bir şekilde ortaya çıkan lekeler çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilmektedir. Vücut tipine göre farklılık gösterip vücudun farklı bölgelerinde varlık gösterebilmektedir. Eğer bu konuda önlem alınmazsa vücutta daha geniş alanlara yayılabilir ve daha da koyu lekelere neden olabilir.Bu lekeler fiziksel bir rahatsızlığa neden olmamakla birlikte dış görünüşü etkilediğinden dolayı psikolojik rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Melanin pigmentlerinin birikerek vücutta oluşturduğu lekeler bugün hemen herkesin yakındığı bir problemdir. Lekelerin farklı sebepleri bulunmaktadır.

Örneğin güneş ışınlarının cildimize doğrudan temas etmesi, yaşın ilerlemesi, az miktarda su tüketimi, tüketmiş olduğumuz sağlıksız ve pek de hijyenik olmayan gıdalar, stres sorunsalı, çok sık değişiklik gösteren hormonel yapı, yanlış ürün kullanımı, kullanılan bu ürünlerin yanlış uygulanması vs. Yüzdeki lekelerden kurtulmak için özellikle cilt temizliğini doğru bir şekilde yapmak gerekmektedir. Cilt uygun bir temizleyici ile ılık su kullanılarak temizlenmelidir. Yüz lekelerinden kurtulmanın birçok doğal bitkisel yöntemi olmasının yanında daha koyu ve belirgin lekeler için olumlu sonuç veren lazerle birçok tedavi yöntemi kullanılmaktadır.Lazer tedavisiyle yüzünüzdeki lekelerden birkaç seansta kurtulmanız mümkündür.

Fakat bu yöntem alanında uzman kişiler ve güvenilir cihazlar tarafından yapılmalıdır. Uzman kişiler tarafından yapılmayan lazerle tedavi yönteminde yüzde yanık oluşma riski ve yüzde tahrişe neden olma ihtimali oldukça yüksektir. Lazerle tedavi yönteminde doğal yöntemlere göre daha kısa süre içerisinde sonuca ulaşılabilmektedir. Aynı zamanda doğal yöntemlere göre daha pahalı bir yöntemdir. Lazerle leke tedavisi yönteminde öncelikli olarak cilt tipi ve leke tedavisinin olumlu sonuç vermesi ve tamamen geçmesi için gereken seans sayısı belirlenmelidir. Ağrısız bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminde ortalama fiyat 300-350 arasında değişmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın