Yüz Dolgusu Öncesi ve Sonrası

Yüz Dolgusu Öncesi ve Sonrası

Yüz dolgusu son yılların en popüler estetik operasyonlarından biri haline geldi. Bunun sebebi yüz dolgusu operasyonunun oldukça kolay, olumlu sonuçlar veren bir operasyon olması ve ameliyat sonrası sürecin kolay ve hafif olması etkilidir. Yüz dolgusu alın, çene, dudak, ağız kenarları, göz çevresi, burun kenarları ve boyun gibi ilerleyen yaşla beraber kırışıklık ve sarkmaların meydana geldiği bölgelere uygulanan basit bir ameliyattır.

Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yüz dolgusu mikro iğneler dediğimiz oldukça ince uçlu iğneler ile yüzdeki hedef bölge veya bölgelere dolgu maddesi enjekte edilmesiyle yapılır. Kullanılan dolgu maddeleri;

  • Yapay dolgu maddeleri
  • Hastanın kendi yağ veya deri dokuları gibi maddelerden oluşur.

Yüz Dolgusu Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Oldukça basit olan bu operasyon çok kısa sürede yapılır. 20 ila 30 dakika süren operasyon acısız ve ağrısızdır. Ayrıca yüz dolgusu ameliyatı sonrasında sonuçlar hemen görülür.

Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüz dolgusu ameliyatının sonrasındaki sürecin de hafif olduğunu belirtmiştik. Ameliyatın hemen ardından hasta günlük yaşantısına geri döner, ancak birkaç önemli hususa dikkat edilmesi gerekir. Bunlar;

  • Ameliyattan sonraki 2 gün ağır sporlardan kaçınılmalıdır.
  • Sıcak su ile banyo yapılmamalı, yüz sıcak su ile yıkanmamalıdır.
  • Yüz üzerine yatılmamaya gayret edilmelidir.
  • Ameliyat yapılan bölgelere buz uygulamak olumlu sonuçlar verir.

Ameliyat sonrasındaki ilk iki gün iğne uygulanan yerlerde şişlikler ve kızarıklıklar görülebilir; ancak bunda endişe edilecek bir durum yoktur.

Yüz Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Estetik ameliyat olmayı düşünenlerin en çok merak ettikleri şey yüz dolgusu kalıcı mıdır sorusudur. Yüz dolgusunun kalıcılığı kişiden kişiye, fiziksel yapıya ve çevresel etmenlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama bir süre verecek olursak yaklaşık olarak 6 ila 18 ay arasında değişen bir sürede kalıcılığını koruduğunu söyleyebiliriz. Yüz dolgusu doktorunuzun önerdiği aralıklarla tekrarlanabilmektedir. Operasyonu tekrarlamanın kalıcılığı arttırdığını da söylemek mümkündür. Bu nedenle uzun süre kalıcı yüz dolgusu estetiği yaptırmak için doktorunuzla görüşerek bir planlama yapmanızı öneririz.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın