Yüz Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Yüz dolgusu son yılların en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer almaktadır. Bunun başlıca sebepleri;

  • Yüz dolgusunun etkili ve anında sonuç vermesi
  • Operasyonun pratik ve ağrısız olması
  • Ameliyat sonrası sürecin hafif geçmesi
  • Ameliyat sırası ve sonrası risk bulunmaması
  • Genç, dolgun ve enerjik bir görünüme kavuşma isteğidir.

Yüz Dolgusu Niçin Yapılır?

Yüz dolgusu ciltteki yara izlerini ve çukurlukları yok etmek, kırışıklıkları ortadan kaldırmak, elmacık kemiklerini belirginleştirmek, dudakları kalınlaştırmak, kısacası cilde dolgun, pürüzsüz, genç ve dinamik bir görünüm kazandırmak için yapılır. Bu nedenlerle yüz dolgusu geniş çapta yapılabilen bir estetik operasyondur.

Yüz Dolgusu Nasıl yapılır

Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yüz dolgusu son derece basit bir operasyon ile yapılır. Operasyonda çok ince uçlu iğneler ile yüzdeki hedef bölgelere dolgu maddeleri enjekte edilir. Bunun için kullanılan yüz dolgu maddeleri ikiye ayrılır:

  • Yapay dolgu maddeleri
  • Kişinin kendi doku hücreleri (yağ, deri)

Her iki dolgu maddesi de zararsızdır ve kolay bir şekilde uygulanır. En çok merak edilen şeylerden birisi de yüz dolgusu ne kadar sürer sorusudur. Yüz dolgusu 20 ila 30 dakika arası süren bir işlemdir; ağrısızdır ve oldukça kolay bir şekilde uygulanır.

Yüz dolgusu operasyonu içinde yer alan dudak dolgusu da aynı şekilde yapılmaktadır. Dudaklar ameliyat sonrası daha canlı, dolgun ve çekici görünür. Özellikle üst dudağa uygulanan dolgu ile dudak yukarı kalkarak yüzü daha genç ve dinamik gösterir. Bu nedenle dudak dolgusu en çok tercih edilen yüz dolgusu haline gelmiştir.

Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrası sonuçlar hemen görülebilmektedir; ameliyattan sonra çok fazla olumsuzlukla karşılaşılmaz. Yalnızca özellikle ileri yaşlarda kişilerde iğne uygulanan yerlerde kızarıklık veya morarma görülebilmektedir. Bu da 2-3 gün içerisinde ortadan kaybolur.

Yüz Dolgusu Ameliyatından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz dolgusu yukarıda da bahsettiğimiz gibi basit bir işlemdir ve ameliyat sonrası da oldukça kolaydır. Ameliyatı takip eden ilk iki gün ağır sporlardan ve sıcak su ile yıkanmaktan uzak durulması yeterlidir. Bölgeye buz uygulamak da önerilmektedir.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın