Yüz Dolgunlaştırma

Her kadın dolgun yanaklara sahip olmak ister. Çünkü dolgun bir yüz gençliğin, dinamik ve canlı olmanın bir göstergesidir. Bu nedenlerle kadınların çoğu yüz dolgunlaştırma yöntemlerini araştırmaktadır. Çok arzu edilen yüz dolgunlaştırma ile ilgili merak ettiklerinizi sizler için açıklıyoruz.

Yüz Dolgunlaştırma Nasıl Yapılır?

Yüz Dolgusu Estetiği

Yüz dolgunlaştırma yöntemleri arasında en çok tercih edileni yüz dolgusu estetiğidir. Ameliyatsız yapılan bu estetikle yanaklara, elmacık kemiklerine, dudaklara dolgunluk kazandırılmakta; alın, çene, ağız kenarı, boyun gibi kırışıklık ve sarkmaların yoğun olduğu bölgelere dolgu maddeleri enjekte edilmektedir. Operasyon kısa sürer; yaklaşık yarım saat içinde yüz dolgusu estetiği tamamlanır ve hemen sonuç verir. Operasyon sonrası da oldukça hafiftir; hasta hemen normal yaşantısını sürdürmeye başlayabilir. Estetiğin kalıcılığı 6-18 ay arasında değişiklik gösterir; tekrarlanması ile kalıcılığın arttırılması mümkündür.

Yanak Sarkmasına Çözüm

Doğal Yöntemler İle Yüz Dolgunlaştırma

Yanakları dolgunlaştırmak için estetik operasyon yaptırmak istemeyenler için uygulayabilecekleri doğal yöntemler de var. Özellikle yanaklara dolgun bir görünüm vermek için birkaç doğal teknik uygulayabilir ya da makyajınızda elmacık kemiklerinizi çıkık ve dolgun gösteren yöntemler deneyebilirsiniz. Yanak dolgunlaştırma doğal yöntemler de oldukça faydalıdır.

Shea Yağı-Şeker: ¾ fincan toz şeker ve 1 fincan eritilmiş shea yağı karıştırılarak buzdolabına koyulur. Temizlenmiş cilde uygulanan bu katı karışım dairesel masaj ile sürülür, ardından durulanır.

Aloe Vera: Aloe vera cilde ihtiyaç duyduğu nemi sağladığı için kırışıklıkları azaltmaya yardımcıdır. Yüzünüze ve yanaklarınıza doğrudan süreceğiniz aloe vera ile cildiniz canlanacaktır.

Yüz Egzersizleri: Yüzünüze yumuşak ve nazik masajlar yaparak, ağzınızı açıp kapayarak ve boynunuzu hareket ettirecek egzersizler uygulayarak sıkı ve dolgun bir cilt sahibi olabilirsiniz.

Elma Maskesi: El blenderı ile püre haline getirdiğiniz elmayı yüzünüze masaj yaparak sürün; çünkü elmada cildi genç tutan kolajen ve elastin bulunmaktadır.

Bal: Balı tüketmenin pek çok faydasının yanı sıra cildi gençleştirdiği de kanıtlanmıştır. Balı ayrıca papatya ezmesi ile karıştırarak yanaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Beslenmeye Dikkat: Zeytinyağı, fındık yağı gibi sağlıklı yağlar tüketmeye çalışın. Sağlıksız ve özellikle katıyağlar cilt dokusunun esneklik ve canlılığını azaltır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın