Yüz Dolguları Nasıl Eritilebilir?

Yüz dolguları eritme yöntemleri yazımızda yer alacaktır. Aslında yüz dolguları eritme nedenlerini biraz irdeleyerek konuya başlamamız gerekecektir. Yüz dolgularından memnun olmayan kişilerin ve ya sıkılan kişilerin yaptırdığı uygulamalar olması bu dolgu eritme işlemlerinin olumsuz etkilerinden sayılmaktadır.
En sık yaşanan problemlerden bir tanesi yüz dolgusu sonrası simetri sorunudur. Bu sorun klinik ve doktora bağlı olabildiği gibi yapılan işlemin yeni olmasından da kaynaklı olabilir. Bu süreçte yeteri kadar beklendi mi ve gelişme süreci bitti mi gibi sorular sonrasında ancak eritme işlemleri düşünülmelidir. Genelde yanlış yapılan bu yüz dolguları eritmek mümkündür ve kişilerin görünümünde iyileşme sağlayacaktır. Yanlı yüz dolgularına karşı mutlaka dikkatli olmalısınız.

Yüz Dolguları Nasıl Eritilir?


Yüz dolguları başarısız ve hatalı işlemler sonrasında hastaların müracaatı sonrası geliştirilmiş bir yöntemdir. Hastayı oldukça sıkıntıya sokan ve mutsuzluğuna sebep olan bu dolguların eritilmesinde geliştirilen madde ise hyaluronidaz adlı bir maddedir. Aynı zamanda yüzde oluşan kusurların düzeltilmesi ile de bu eritme işlemi yapılmadan dolgu görünümünde iyileşme ve mükemmelleşme sağlanarak da bu sıkıntılardan kurtulmanız mümkün olacaktır. Her iki durumda da geliştirilen teknikler mevcuttur ve uygulanmaktadır.

Hyaluronidaz Nedir?


Hyaluronidaz içeriğinin çoğunda asit bulunan ve yapılan dolguları eritmekte geliştirilmiş bir madde olup; ancak doktor kontrolünde kullanımı sağlanmaktadır. Doktor harici bu maddeye ulaşsanız bile kesinlikle kullanmamalısınız.
Kalıcı dolgularda durum farklıdır. Kalıcı dolguların yapılması ile birlikte olumsuz sonuçların yaşanmasının ardından düzeltmeler neredeyse imkansız hale gelmektedir. Bunun için kalıcı dolgular açısından yeni eriyen dolgular ancak zaman sonra yapılabilmekte ve hasta açısından sıkıntılı süreçlerin yaşanmasına neden olmaktadır. Bu kapsamda dolgu yapımı oldukça önemlidir. Daha sonra huzursuzluk yaşamamak için kalıcı olmayan dolguları sorunsuz kliniklere yaptırmalı ve estetikle birlikte huzurunuzu da korumalısınız.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın