Yanak Dolgusu Öncesi ve Sonrası

Yanak Dolgusu Öncesi ve Sonrası

Öncesi;

 • Yanak dolgusu tedavisi öncesinde cilde sürülen kremler bırakılmalıdır.
 • Güneş ışınlarına aşırı derecede maruz kalınmamalıdır.
 • Tedavi öncesi gereken testler yaptırılmalıdır.
 • Tedavi öncesinde tedavi edilecek bölgeden parça alınarak yan etki lup olmama durumu araştırılmalıdır.
 • Dolgu öncesinde yanak dolgusu fiyatları ayrıntılı şekilde araştırılmalıdır.
 • Yanak dolgusu sonrası ortaya çıkacak olan sonuçlar da göz önünde bulundurulmalıdır.

yanak-dolgusu-oncesi-ve-sonrasi2 yanak-dolgusu-oncesi-ve-sonrasi1

Sonrası;

 • Tedavi sonrasında yapılması gerekenler uygun şekilde yapılmalıdır.
 • Tedavi sonrasında yan etki oluşmasını engellemek için tedavi uygulanan bölgeye buz koyulması gerekmektedir.
 • Cilde uygulanan enjeksiyon sonrası yanak dolgusunun yan etkileri arasında yer alan kızarıklık oluşmaması için bölgeye gerekli kremler sürülmelidir.
 • Dolgu tedavisi sonrası ciltte sarkma tekrar oluşmaması için tedavi düzenli olarak yapılmalıdır.
 • Tedavi sonrasında etki sürecinin daha uzun olması için tedavi seansları belirli aralıklarla uygun olarak yapılmalıdır.

Yanak Dolgusu Tedavisini Kimler Yaptırabilir?

Yanak tedavisinde dikkat edilmesi gereken konular arasında tedavinin kimler tarafından yapılacağı konusudur. Yanak tedavisi bu tedaviye ihtiyaç duyan herkes tarafından uygun koşullar altında yapılmasında hiçbir sıkıntı yoktur. Cilde enjeksiyon sayesinde yapılan yanak dolgusu işleminin fiyatları botoks tedavisi fiyatları seviyelerinde seyir etmektedir. Yanak tedavisini gerekli işlemleri yapmış olan ve cildi yıpranmış çukurlar oluşmuş kişiler yaptırmaktadır. Yanak tedavisi bazı durumlarda da olumsuz sonuçlar olmaması için yapılması uygun görülmemektedir.

Yanak Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılamaz

Cilde enjeksiyon yolu ile yapılan yanak dolgusu bazı durumlarda yapılamamaktadır. Bu durumlar arasında ciltte bulunan lekeler bulunmaktadır. Cilt üzerinde bulunan lekeler nedeniyle dolgu tedavisinde gecikme veya tedavinin engel durumu ortaya çıkmaktadır. Dolgu tedavisi 18 yaşından küçük kişiler için yapılamaz. Yanak dolgusu aşırı derecede yıpranmış olan ciltlerde sonuç veremeyeceğinden dolayı uygulanmamaktadır.

Yanak Dolgu Tedavisi Yan Etkisi Var Mıdır?

Genellikle yüzde bulunan kırışıklıkların giderilmesi için kullanılan yanak dolgusu yan etkileri bazı durumlarda kısmen oluşabilmektedir. Tedavinin yan etkileri arasında tedavi sonrasında kas zayıflığı yaşanmasıdır. Yanak dolgusu yapılan bölgede kızarıklık oluşması da yan etki arasında sayılmaktadır. Bu tür durumlar olmaması için tedavi dikkatli şekilde yapılmalıdır.

yanak-dolgusu-oncesi-ve-sonrasi4 yanak-dolgusu-oncesi-ve-sonrasi3

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın