Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yanak dolgusu cilde yapılan botoks enjeksiyonu gibi aynı şekilde yapılmaktadır. Yanak dolgusu yaşlanmanın doğal olarak getirdiği kırışıklıkları ve bölgesel çizgileri gidermek için yoğun olarak kullanılan estetik işlemidir. Yanak dolgusu yaptırmadan aklınıza takılan sorulardan birisi yanak dolgusunun yan etkisi var mıdır? konusudur. Yanak tedavisi alanında uzman kişiler tarafından ciltteki çukurların doldurulup daha iyi bir görünüm elde edilmesi için oldukça önemlidir. Yanak dolgusu gerekli olan dolgu malzemesinin cilde enjekte edilmesiyle yapılmaktadır.

Yanak Dolgusu Neden Gereklidir

Cilde enjekte edilen dolgu işlemi kırışıklıkların giderilmesi ve cildin daha güzel görünüme sahip olması için gereklidir. Güzel bir görünüme sahip olmak için tercih edilen yanak dolgusu tedavisi fiyatları oldukça uygundur. Yanak dolgusu tedavisi hem cilt bakımı için hem de cildin güzel gözükmesi için tercih edilen bir yöntemdir. Yanak dolgusu cilde enjeksiyon yapıldığından dolayı cildin düzelmesi ve cilt üzerindeki çukurların doldurulması daha kolay ve kısa sürede yapılır.

Yanak Dolgusu resimli

Yanak Dolgusu Zararları Var Mıdır?

Cilde enjeksiyon yardımıyla yapılan yanak dolgusunun zararları yok denecek kadar azdır. Zararları arasında enjeksiyon nedeniyle kaşıntı ve kızarıklık olmasıdır. Yanak dolgusunun bir diğer zararı ise kas zayıflığı durumunun olmasıdır. Kas zayıflığı yapılan enjeksiyonun yetersiz kaldığı durumlarda meydana gelmektedir. Yanak dolgusunun bazı durumlarda vücutta bazı fonksiyonların yapılmasını engellediği de ara sıra görülmektedir.

Yanak Dolgusu Etki Süreci

Cildin gençleşmesi için yapılan yanak dolgusu tedavisinin etkisi kısa sürelidir. Yanak dolgusu veya herhangi bir cilt dolgusunun etki süreci genellikle kısa sürelidir. Etki süresini uzatmak için yapılması gereken tek şey tedaviyi aksatmamak ve yanak dolgusu seans aralıklarındaki süreyi azaltmak oldukça yardımcı olacaktır. Yanak dolgusu ile istediğiniz görünüme kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Yanak Dolgusu Tedavisini Kimler Yaptıramaz?

Yanak dolgusu tedavisi yıpranmış ciltlere ve yanak dokusunda aşırı derecede çukurluk, sarkma oluşması durumunda kullanılmaktadır. Aşırı derecede yaşlı olan kişilere yanak dolgusu tedavisi yapılabilir fakat başarılı bir sonuç elde edilemez. Yanak dolgusu tedavisi 18 yaşından küçük kişiler için yapılması uygun değildir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın