Vücutta Oluşan Çatlaklar Nasıl Giderilir?

Vücut çatlakları kadınların olduğu kadar erkeklerin de yakındıkları sorunlar arasında yer almaktadır ve kadınlar kadar erkekler de bu tip çatlak ve kırışıklıklardan oldukça rahatsız olmaktadırlar. Bu rahatsız edici görüntüden kurtulmak isteyen ve bu duruma çözüm yolları arayan kesim özellikle hamilelik sonrası dönemdeki kadınlar ve ergenlik çağındaki bireylerdir. Ayrıca aşırı kilo kaybı yaşayan bireylerde ve vücut geliştirmek için çabalayan bireylerde de sık rastlanan bir durum olma özelliği taşımaktadır.

Vücuttaki bu çatlaklar önceleri fark edilmeyecek düzeyde olsa da üstünden zaman geçtikçe daha belirgin bir hal alır, keskinleşir ve çizgiler oluşur.Bu çatlakları önlemek için bir takım önlemler alınmalıdır.Çatlaklardan kurtulmanın bir diğer yolları arasında soğuk su ve soğuk sula alınan duşlar yer almaktadır.  Fakat bazı insanlar soğuk suyla duş almaktan pek fazla hoşlanmazlar. Ama çatlaklardan kurtulmak istiyorsanız buna dayanmaya çalışmalısınız. Duşta suyu tüm vücudunuza uygulamak zorunda değilsiniz. Vücudunuzdaki çatlakları kapatmak için soğuk duş almanız yeterli olacaktır. Bu konuda verilebilecek bir diğer öneri de vücudun nem oranının dengelenmesidir. Vücudunuzu nemli tutarak da bir çözüme ulaşmanız mümkündür. Çünkü kuru ciltler dış tehditlere çok fazla maruz kalmaktadır ve vücudumuz savunmasız biçimdedir. Özellikle duş aldıktan sonra vücut nemlendirilmelidir.

Vücut çatlaklarında lazerle tedavi yöntemi de sık kullanılan ve belirgin çözümler veren bir yöntemdir. Bu durumun tekrar etmemesi için bir dermatoloji uzmanından profesyonel yardım almak en doğru yoldur. Lazerle çatlak tedavisi yönteminde lifler uyarılarak cildin yenilenmesi amaçlanmaktadır. Tüm bunların yanında herkesin korkulu rüyası olan vücut çatlaklarından kurtulmanın bir diğer yolu bol miktarda su tüketmektedir. Günde en az 8-10 bardak arası su tüketilmesi önerilmektedir. Su içme alışkanlığına sahip olmayan bireyler bu boşluğu meyve suyu, çay, kahve gibi kafein içeren içeceklerle doldurmaktan kaçınmalıdır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın