Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulaklı olmak kulakların yüz hizasından oldukça dışarıda olmasından kaynaklanmaktadır. Kepçe kulak olmak doğuştan gelen bir özellik olmak ile birlikte günümüz güzellik algılarına göre hoş görünmemektedir. Bu sebeple kepçe kulak problemi olan kişilerde kulaklarını gizlemek için saç uzatma gibi teknikler geliştirmişlerdir. Ancak teknolojinin oldukça gelişmesi ile birlikte kepçe kulaklı olmak ve öyle kalmak zorunda olmamak ile birlikte kepçe kulak estetiği birçok farklı şekilde yapılabilmektedir. Kepçe kulak deformitesi kişiler için sadece bir görüntü bozukluğu sağlamak ile birlikte kişiler için özgüven sarsıcı bir durum içermekte olup her yaş grubu için görüntü bozukluğu yaratmaktadır. Kepçe kulak ameliyatı ve iple çekme ameliyatının yanı sıra kepçe kulak estetiği ile kişiler uzun uğraşlar ve ağrılı operasyonlardan kurtularak aynı zamanda kepçe kulaklı olma sorunundan da kurtulmaktadırlar. Kepçe kulak estetiği, kepçe kulak ameliyatlarında yapılacak olan kesiklerin olmasını engellemek amacı ile geliştirilmiş bir teknolojidir. Bu sistem içerisinde lazer ile operasyon gerçekleştirilmekte olan hastalar daha kolay iyileşme süreci gösterirler.

 

Kepçe kulak genetik bir faktör olup, normalde yüze bir santimetre açı yapması gereken kulakların yüze olduğundan daha uzak kalması sebebi ile bir anomaliye sebep olmaktadır. Bu anomalinin düzeltilebilmesi için yapılan kepçe kulak estetikleri lazerli kepçe kulak estetiği olarak da yapılmaktadır. lazer ile yapılan kepçe kulak operasyonlarında kulak arkasında açılacak olan kesi lazer ile yapıldığı için herhangi bir kanama söz konusu olmamak ile kepçe kulak estetiği olan kişiler için genel anestezi yerine lokal anestezi kullanılarak kişinin uyanık olarak kepçe kulak estetiği gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede kişi operasyondan hemen sonra evine gidebilmekte olup günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilmekte ve bir sorun yaşanmamaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın