Kıl Tekniği İle Kalıcı Makyaj

Son yıllarda özellikle kadınların gözdesi haline gelen kalıcı makyaj uygulaması yüze canlılık, gençlik ve enerji getiriyor. Özellikle kıl tekniği ile kaşlara yapılan işlem yani diğer adıyla kaş konturu sayesinde doğal ve simetrik kaşlara sahip olunabilmektedir.

Kaş Konturu Nasıl Yapılır?

Şekilsiz görünen, uzamayan, seyrek ve simetrik olmayan kaşlara sahip olan kimselerin çok tercih ettiği kalıcı kaş konturu basit ve olumlu sonuçlar veren bir uygulamadır. Bu uygulamayı yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği şey kalıcı kaş konturu nasıl yapılır sorusudur.

Öncelikle kaş konturu yaptırmak isteyen kişi ile yapılan görüşmede saç ve cilt rengi, yüz hatları gibi özellikler incelenerek yapılabilecek uygulamalar sunulur. Hastanın sahip olmak istediği kaş şekli çizim yapılarak gösterilir, memnuniyeti neticesinde uygulama başlatılır.

 

Uygulama öncesi hedef bölgeye lokal anestezi sağlayacak kremler uygulanır, böylece hastanın acı hissetmemesi sağlanacaktır. Uygulamada tek kullanımlık, steril mikro iğneler kullanılmaktadır. Bu iğneler ile derinin üzerine tıpkı kıl gibi görünen kontur işlemi başlar. Bu kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. İşlem sonunda sonuç hemen görülür ve kalıcı kaş konturu yapılmış olur. Kaş boyama ya da kaş dövmesi gibi uygulamalara göre daha doğal bir görünüm veren kıl tekniği ile kalıcı kaş makyajı ortalama 30-45 dakika arasında süren bir işlemdir. İşlemden sonra kişi hemen günlük yaşantısına dönebilir.

Kaş Konturu Kimlere Yapılır?

Popüler bir uygulama olan kaş konturunu

  • Kaşlarında kısmi ya da tamamen dökülme sorunu yaşamış olanlar,
  • Kaşlarını gürleştirmek isteyenler,
  • Bozuk olan kaş şeklini simetrik hale getirmek isteyenler,
  • Kaşları seyrek olanlar,
  • Kemoterapi sonrası kaş dökülmesi yaşayanlar tercih etmektedir.

Kal Konturu Kalıcı Mıdır?

Kaş konturunun kalıcılığı ortalama olarak 2-5 yıldır. Bu sürede çok fazla direkt güneş ışığına maruz kalınmaması kalıcılığı arttırmaktadır. Solaryum tercih edenlere de bu esnada kaşları direk olarak solaryuma maruz bırakmamaları önerilmektedir. Bunlara dikkat edilerek yapılan kalıcı kaş konturunu daha uzun süre kullanmak mümkündür. İşlemden bir süre sonra rengin açılması durumunda rengin tekrar canlandırılmasının faydalı olacağını unutmamak gerekir.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın