Kıl Tekniği İle Kalıcı Makyaj ve Etkileri

Yüz güzelliği özellikle kadınlar için çok önemlidir. Gelişen teknoloji sayesinde makyaj sistemleri de köklü bir değişime uğramıştır. Günümüzde yoğun iş hayatından ya da ev yaşamından kendilerini ihmal etmek zorunda kalmış kadınların imdadına kalıcı makyajlar yetişmektedir.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj steril ortamlarda yapıldığı taktirde iki ila dört seneye kadar etkisini sürdüren bir makyaj çeşididir. İşinde uzman kişiler tarafından tek kullanımlık iğneler aracılığı ile bireylere yapılmaktadır. Yazın güneşten, denizden ya da kışın soğuk hava şartlarından etkilenmediği için oldukça rağbet görmektedir.

Özellikle son zamanlarda kalıcı kaş makyajında kıl tekniği kullanılmaktadır. Önceki yöntemlerden biri olan kaş dövmelerini neredeyse tamamen bitiren kıl tekniği doğallığı sayesinde beğenilmektedir.

Kıl Tekniği ile Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

                Kaşta doğallığı sevenlerin memnun kaldığı bu yöntemde amaç doğal kaş görünümüne ulaşmaktır. Cilt tonuna ve kaş yapısına göre seçilen renklerle kaşlara müdahale edilmektedir. Bu sayede görsel olarak da tatmin edici bir sonuç alınmaktadır.

Kıl Tekniği  ile Kalıcı Makyaj Yaptırmanın Şartları Nelerdir?

Kaşlarda kıl tekniği ile kalıcı makyajı hemen hemen herkes yaptırabilmektedir.

  • On sekiz yaşının üzerinde olanlar,
  • Kaşlarının seyrekliğinden yana şikâyeti bulunanlar,
  • Geçirdikleri hastalıklar sonrasında kaşlarını kaybedenler,
  • Her gün makyaj yapacak vakti bulunmayanlar
  • Daha doğal bir görünüm isteyenler
  • Kaşlarının şekillerinden memnun olmayanlar da bu tekniğe başvurmaktadır.

Ayrıca kıl tekniği ile kalıcı makyaj yaptırmak sadece kadınlara yönelik bir işlem değildir. Kaşları ile problem yaşayan erkekler de bu yöntemi kullanabilir.

Kıl tekniği İle Kalıcı Makyaj  zararlı mıdır?

Bu uygulama yapılırken gereken hijyen kurallarına uyulduğu takdirde hiçbir zarar görülmeyecektir. Hatta kıl tekniği kaş şekillendirmenin en sağlıklı yöntemlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Eğer tekniği uygulayan kişi de işinde uzman olarak kabul ediliyorsa bireylerin endişelenmesine hiç gerek yoktur.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın