Kalıcı Makyaj Öncesi Ve Sonrası

Kalıcı makyaj son yılların en çok tercih edilen estetik operasyonlarından birisi haline geldi. Pek çok insan farklı nedenlerle kalıcı makyaj uygulaması yaptırıyor veya yaptırmayı düşünüyor.

Kalıcı Makyaj Neden Yapılır?

  • Yüzde doğuştan gelen nedenlerle veya sonradan oluşmuş simetri bozukluklarının giderilmesi,
  • Yüze canlılık, enerji katmak veya genç bir ifade vermek,
  • Kaşların daha gür görünmesi,
  • Gözlerin olduğundan küçük ya da büyük görünmesinin sağlanması,
  • Kozmetik ürünlere duyulan alerjiler,
  • Yüzdeki konturların belirgin olmayışı,
  • Bakımlı ve daima makyajlı görünme isteği.

Eğer siz de yukarıda saydığımız nedenlerden en az birine sahipseniz kalıcı makyaj yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj yüzde üç bölgeye uygulanmaktadır. Bunlar;

  • Kaş
  • Dudak
  • Göz bölgeleridir.

Kalıcı kaş konturu uygulaması hemen hemen herkesin yaptırmak istediği bir uygulamadır. Çünkü özellikle de son zamanlarda popüler hale gelen kıl tekniği ile kalıcı makyaj uygulaması sayesinde olduğundan daha gür, daha canlı ve doğal görünümlü kaşlara sahip olabilirsiniz. Bu işlem oldukça basittir; kremle lokal anestezi yapılan kaş bölgesine kıl görünümü veren bir estetik uygulaması yapılır. Bunu yaptırmadan önce iyi bir araştırma yapmanızı ve uzman biriyle görüşmenizi öneririz. Çünkü saç ve cilt renginize, yüz hatlarınıza uygun yapılmayan bir kalıcı makyaj yıllarca sizi rahatsız eden bir kabusa dönüşebilir.

Kalıcı dudak makyajı nasıl yapılır diye merak edenler için açıklayalım; kalıcı dudak makyajı da aynı kaş uygulaması gibi lokal anestezi ile yapılır. Dudak konturu belirlenerek doğal renklerde maddelerin dudak derisinin altına uygulanmasıyla tamamlanır. Renk seçerken doğal görünmesine özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Göz için uygulanan kalıcı makyaj içinde en çok tutulanı kalıcı eye-liner uygulamasıdır. Bu uygulama ile gözleriniz her zaman makyajlı görüneceği gibi dilerseniz gözlerinizi birbirine daha yakın ya da birbirinden daha uzak gösterebilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Sonrası

Kalıcı makyajın kalıcılığı kişiden kişiye değişir; ancak ortalama süre 2-5 yıl arasıdır. Uygulama yapılan bölgeleri direkt güneş ışığı ve solaryumdan koruyarak, uygun görülen aralıklarla yapılan canlandırma uygulaması yaptırarak kalıcılığı arttırabilirsiniz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın