Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj özellikle son yıllarda oldukça popüler hale gelen estetik operasyonlar arasında yer almaya başladı. Bunun nedenleri arasında,

  • Kalıcı makyajın kolay ve ağrısız bir operasyon olması
  • Cilde genç ve canlı bir görünüm kazandırması,
  • Kaş, göz çevresi, dudak gibi bölgelerde görünüm problemleri yaşayanlara olumlu sonuçlar vaat etmesi gibi nedenleri sıralayabiliriz.

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kalıcı makyaj uygulamalarını 3 grupta toplamak mümkündür:

  • Kalıcı kaş uygulaması,
  • Kalıcı eye-liner uygulaması,
  • Kalıcı dudak şekillendirme (dudak makyajı)

Kalıcı Makyaj resimli

Kalıcı Kaş Makyajı

Kalıcı kaş makyajında en çok tercih edilen yöntem kıl tekniğidir. Bu teknik sayesinde tıpkı gerçek kaş görüntüsü elde edilebilmektedir. Kıl tekniği ile kalıcı makyaj yani diğer adıyla kalıcı kaş konturu seyrek kaşları gür göstermek, birbirine uzak kaşları yakınlaştırmak, kaş dökülmelerine doğal bir görünümle çözüm sunmak için uygulanabilir. Kişinin yüz şekli ve yüzde bulunan diğer organlarıyla uyumlu görünen bir şekil ve renkte kalıcı kaş konturu işlemi yapılmaktadır.

Kalıcı Eye-liner Uygulaması

Fazla büyük gözleri daha küçük, fazla küçük gözleri daha büyük, bitişik gözleri daha ayrık göstermek ya da her zaman doğal bir makyaj yapılmış görüntüsü vermek için yapılan kalıcı göz makyajı uygulamasında doğal ve iddiasız bir görünüm hedeflenmelidir. Abartılı bir görünümden uzak kalınması kişiyi yapay değil tam tersine doğal ve bakımlı gösterir.

Kalıcı Dudak Makyajı

Kalıcı dudak makyajı da simetrisi bozuk olan, rengi açık olan, düzensiz dudak çevresini düzelten, dudak konturunu netleştiren ve yüze canlılık, dudaklara dolgunluk katan bir uygulamadır. Kalıcı dudak makyajında dikkat edilmesi gereken en önemli şey dudak renginin iyi seçilmesidir. Doğal tonlardaki bir renk seçimi özellikle tercih edilmelidir.

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

Kalıcı makyaj ile ilgili en çok sorulan sorulardan birisi kalıcı makyaj ne kadar süre kullanılabilir sorusudur. Kalıcı makyajın ortalama kalıcılık süresi ortalama 2 ila 5 yıldır. Bu sürede direkt güneş ışığından uzak durulmalı, gereken aralıklarla uygulama tekrarlanarak canlandırma işlemi yapılmalıdır.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın