Kalıcı Makyaj Kaç Seansta Yapılır?

Kalıcı Makyaj Kaç Seansta Yapılır?

Kalıcı makyaj son zamanların belki de en popüler uygulamaları arasında yer alıyor. Bunun pek çok nedeni var, işte bu nedenlerden bazıları:

  • Kalıcı makyaj kişiyi olduğundan daha canlı ve dinamik gösterir.
  • Kozmetik ürünlere alerjisi olanlar için en iyi çözümdür.
  • Yüz konturlarında veya göz, kaş, dudak simetrisinde problemleri olanlar için mükemmel bir uygulamadır.
  • Doğal bir görünüme sahip olduğu için makyajın verdiği yapaylıktan uzaktır; doğal ve gerçekçi görünür.
  • Her zaman bakımlı ve güzel görünmenizi sağlar.
  • Uygulama basit ve olumlu sonuçlar vermektedir.
  • Kaşları seyrek, dökülmüş, ince veya açık renk olanlar için doğal görünen kaşlar sağlanabilmektedir.
  • Gözleri olduğundan daha küçük, büyük, yakın veya ayrık göstermek mümkündür.
  • Dudakları dolgun ve canlı gösterir.

kalıcı makyaj nasıl görünür

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Yapılır?

Kalıcı makyaj uygulaması yüzde üç bölgeye yapılır:

Kalıcı Kaş Makyajı: Doğal ve tıpkı kıl gibi görünen, yüz hatlarınıza ve saç-cilt renginize uygun kaş konturu işlemidir.

Kalıcı Göz Makyajı (Göz konturunun belirginleştirilmesi): Göz altına, üstüne ya da her ikisine birden kalıcı eye-liner uygulaması işlemidir.

Kalıcı Dudak Makyajı: Dudak konturlarını belirginleştirmek, üst ve alt dudağın simetrisini dengelemek, dudakları dolgun ve canlı göstermek için seçilen doğal renklerle uygulanan operasyondur.

kalıcı makyaj nasıl görünüyor

Kalıcı makyaj yaptırırken en çok dikkat etmeniz gereken şey uzman kişilere başvurmanız gerektiğidir. Yaptıracağınız uygulamanın yıllarca kalacağını unutmayın. Bu nedenle uygulamayı yaptırmadan önce kapsamlı bir araştırma yapın, gittiğiniz merkezlerde daha önce yapılmış uygulamaları öncesi ve sonrası görselleriyle inceleyin. Size güven veren, gerekli sertifikalar sahip ve steril ortamlarda, bu işin uzmanı olan kişilere uygulama yaptırın.

Kalıcı Makyaj Kaç Seansta Yapılır?

Kalıcı makyajın kalıcılığı kişiden kişiye değişir; ortalama olarak 2-5 yıl kalıcılığını korur. Bu kalıcılığın korunması için kişinin güneş ışınlarına ve solaryuma dikkat etmesi, bunlardan mümkünse kaçınması gerekir. Ancak makyajın kalıcılığını ve canlılığını etkileyen bir diğer faktör de tekrarlanan seanslardır. Kalıcı makyaj ile ilgili en çok merak edilen şey kalıcı makyaj kaç seansta yapılır sorusudur. Uygun aralıklar belirlenerek seanslar tekrarlanmalıdır. Böylece hem uygulama tam amacına ulaşmış olur, hem de uygulamanın kalıcılık süresi uzar.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın