Kalıcı Makyaj Cihazları ve Bilinmesi Gerekenler

Kalıcı makyaj cihazları son dönemlerde en çok satın alınan kozmetik ürünler arasında yer alır. Günümüz makyajların silinmesi ve istenilmeyen zamanlarda akması gibi nedenler kişileri kalıcı makyaja yöneltmiştir. Bu kapsamda çıkarılan makyaj cihazları oldukça rağbet görmektedir.

Kalıcı Makyaj Cihazı Nedir?

Kalıcı makyaj cihazları özel üretimlerle piyasaya sürülen kalıcı makyajı sağlayan cihazlardır. Bu cihazlarda kullanılan özel mikro iğneler sayesinde makyaj boyalarının deri altına geçmesini ve daha kalıcı olmasını sağlar. Oldukça başarılıdır. Deri altına iğneler makyaj boyalarını zarar vermeden işlemektedir. Kalıcı makyaj işlemini yapan ve ya bu malzemeleri yaptıran kimseler bu makyajlarının dövmeden farklı olduğunu bilmesi gerekmektedir.
Kalıcı makyaj cihazları ile yapılan işlemlerin kalıcılığı ise 2 ila 5 yıl arasında değişmektedir. Bu değişkenlik tamamen kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Cildin özellikleri ile alakalı olarak bu kalıcılık devam eder.

Kalıcı Makyaj Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalıcı makyaj cihazının alınmasında en önemli etmen onaylı olup olmamasıdır. MEB onaylı olması kesinlikle önemlidir. Aksi taktirde başka sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu cihazların yanı sıra kalıcı makyaj boyaları da oldukça önemlidir. Bu yüzden hassas olmalı kalıcı boyalarda da kaliteyi araştırmalısınız.
Kalıcı makyaj işlemleri sonrasında da dikkatli olmak önemlidir. Özellikle ilk 10 gün bu dikkat had safhada olmalıdır. Güneş ışınlarından korunmalı ve deniz suyu başta saf su hariç yüzümüze başka bir madde sürmemeliyiz. Bunun yanı sıra kalıcı makyajın kalıcı olmasını baz alarak boyaların seçiminde de dikkatli olmalısınız. Aşırıya kaçmanız durumunda bu maddelerin çıkarılması neredeyse imkansız olabilir. Bu yüzden açık renkler ve hafif tonlarla bu işlemleri gerçekleştirmeniz doğru seçim olacaktır. Bunun yanı sıra makyaj iğneleri de steril olmalı ve cilt sağlığını riske atacak malzemeler kullanılmamalıdır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın