Kalıcı Kaş Makyajı

Yüzde en çok dikkat eden bölgelerden biri olan kaş son yıllarda kalıcı makyaj uygulamalarında en çok kalıcı makyaj yaptırılmak istenen bölge haline geldi. Çünkü kalıcı kaş makyajı ile daha canlı bir yüze sahip olunabilir, birbirine çok uzak olan kaşlar yakınlaştırılabilir, daha genç ve dinamik bir görünüm sağlanabilir. Özellikle kıl tekniği ile kalıcı makyaj uygulamasıyla son derece doğal ve güzel kaşlara sahip olmak mümkündür.

Kalıcı Kaş Makyajı Kimler İçin Uygundur?

Kalıcı kaş makyajı özellikle şu kişiler tarafından tercih edilir;

  • Kaşları seyrek olanlar,
  • Kaşları kemoterapi veya başka nedenlerle dökülenler,
  • Kaş rengi çok açık olanlar,
  • Yüz hatlarına canlılık katmak isteyenler,
  • Kaşları çok ince olanlar,
  • Kaşları birbirine çok uzun olanlar,
  • Estetik görünüm açısından daha gür kaşlara sahip olmak isteyenler.

Kısacası kalıcı kaş makyajı arzu eden herkes için yapılabilen bir uygulamadır. Özellikle kadınlar tarafından tercih edilse de erkeklerin de başvurduğu yöntemlerden biridir.

Kalıcı Kaş Makyajı Nasıl Yapılır

Kalıcı Kaş Makyajı Nasıl Yapılır?

Kalıcı kaş makyajı son derece basit bir operasyonla yapılır; işlem yaklaşık olarak yarım saat civarında sürmektedir. Ancak uygulama yaptırmadan önce uygulama yapıldıktan sonra nasıl görüneceğinizden emin olmalısınız. Bunun için kaşlarınıza çizimler yapılarak size en çok yakışan kaş konturu uygulaması kararlaştırılır.

Kararınızı verdikten sonra lokal anestezi sağlayan kremler ile kaş bölgeniz uyuşturulur, böylece uygulama sırasında acı çekmemiş olursunuz. Tamamen steril olan, tek kullanımlık ince uçlu iğnelerle kararlaştırılan renk kıl tekniği ile uygulanır. Böylece kaşlarınız dövme ya da boya gibi değil gerçek kaşınız gibi durur.

Kalıcı Makyaj Süresi Ne Kadardır?

Kalıcı makyajın süresi her bireyde farklılık gösterir; çünkü herkesin fiziksel yapısı ve çevresi farklı olduğu için iş ortamı, fazla güneşe çıkma gibi nedenlerle kalıcı makyaj süresi değişiklik gösterir.

Kalıcı kaş makyajının dayanıklılık süresinin ortalama 2-5 yıl olduğunu söyleyebiliriz; ayrıca ilk uygulamadan sonra uygun görülen bir zamanda canlandırma ilme dediğimiz konturun cilde tam olarak oturmasını sağlayan işlemi yaptırmanız halinde kalıcılığı arttırabilirsiniz.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın