Kalıcı Göz Makyajı

Kalıcı göz makyajı uygulaması son yılların popüler estetik uygulamalarından biri haline geldi. Peki kalıcı göz makyajı uygulamasını en çok tercih edenler kimlerdir?

  • Kozmetik ürünlere alerjisi olanlar,
  • Düzgün makyaj yapamayanlar,
  • Kirpiklerinin daha gür görünmesini isteyenler,
  • Gözlerinin daha net görünmesini isteyenler,
  • Gözlerini birbirine daha yakın veya birbirinden daha uzak bir görünüme sahip olmasını isteyenler,
  • Gözlerini aşırı derecede küçük veya büyük bulanlar,
  • Gözleri düşük yapıda olduğu için makyaj yaptığı zaman makyajının kolay bozulduğu kimseler.

Kalıcı Göz Makyajı Resimli

Kalıcı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kalıcı göz makyajı kişinin isteğine göre önceden karar verilen şekilde yapılır. Kalıcı göz makyajı yaptırmak isteyen kişiyle beraber öncelikle gözün hangi kısmına uygulama yapılacağına karar verilmesi gerekir. Gözün yalnızca alt ya da yalnızca üst kısmına, istenirse her iki kısmına da kalıcı makyaj uygulaması yapılabilir. Göz konturuna ve operasyon sonrası sahip olunmak istenen görünüme göre belirlenen kalıcı göz makyaj uygulamasına başlanırken hedef bölge uyuşturulur. Anestezi sağlayan kremler ile bölge uyuşturulduktan sonra uygulamaya başlanır.

Kalıcı göz makyajında cilde zarar vermeyen bitkisel malzemeler tek kullanımlık mikro iğneler ile derinin hemen alt kısmına enjekte edilir ve kalıcı göz makyajı uygulaması yapılmış olur. En hızı kalıcı göz makyajı uygulaması kalıcı eye-liner uygulamasıdır. Yaklaşık yarım saat süren işlemin sonucu hemen görülebilir.

Kalıcı Göz Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalıcı makyaj uygulamasını yaptırmak isteyenlerin bu uygulama/uygulamalar için mutlaka uzman bir kişi ve yerle görüşmesi gerekmektedir. Alanında uzman olmayan veya steril olmayan yerlerde yaptırılan kalıcı makyaj mutluluktan çok sorun getirir.

Kalıcı Göz Makyajı Ne Kadar Süre Dayanır?

Bu uygulamayı yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği şey kalıcı göz makyajı ne kadar dayanır sorusudur. Makyajın kalıcılığı kişiden kişiye ve çevresel etmenlere, maruz kalınan güneş ışığına vs. göre değişkenlik gösterir. Ortalama bir değer verecek olursak yaklaşık 2 ila 5 yıl gibi bir sürede kullanılabilen kalıcı göz makyajını gerekli aralıklarla canlandırma işlemine tabi tutmak da kalıcılık süresini arttıracaktır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın